7343

НАБУ з’ясувало, що Костянтин Бриль не задекларував Рендж Ровер і чотири Мерседеси

Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль не вказав у декларації джип Range Rover і чотири автомобілі Mercedes-Benz. Також він не відобразив свої витрати на закордонні подорожі, елітний кінний клуб і приватну школу доньки, які у декілька разів перевищують його офіційний дохід – повідомляє проект «Декларації» (Bihus.Info).

Про це стало відомо із ухвал, опублікованих у відкритому реєстрі судових рішень. У документах йдеться, що в даний час працівники Національного антикорупційного бюро розслідують проти Костянтина Бриля кримінальну справу за підозрою в недостовірному декларуванні.

Слідчі НАБУ встановили, що Бриль має право користування на п’ять автомобілів – Mercedes-Benz G 63 AMG, Mercedes-Benz SLK 200, Mercedes-Benz S 500, Mercedes-Benz Viano і Range Rover – проте не вказує їх у своїх деклараціях.

Також на губернатора оформлена нотаріальна довіреність на управління та розпорядження усім майном його батька. Згідно витягу із Реєстру речових прав на нерухоме майно, 71-річний Іван Бриль володіє 0,4 га землі і 540-метровим будинком у Києві та ще двома будинками загальною площею 189 кв. м у Переяславі-Хмельницькому, тому вони також мали б з’явитися у його декларації.

Нагадаємо, раніше журналіст Анатолій Остапенко розповідав про численні закордонні вояжі та мажорний спосіб життя доньок Костянтина Бриля.

Як показало подальше розслідування НАБУ, Бриль зі своєю дружиною Майєю та трьома доньками побували на відпочинку у Туреччині, Італії, Німеччині, Франції, Греції, Ізраїлі та інших країнах, де зупинялися у дороговартісних готелях. Зокрема, вартість послуг однієї лише авіакомпанії у 2016 році склала майже $42 тисячі, у той час як офіційний річний дохід губернатора був у чотири рази меншим.

Ще в $10 тисяч Брилю мало обійтися навчання його наймолодшої доньки Майї у елітній «Новопечерській школі». Також слідчі НАБУ підозрюють, що очільник Запорізької області з дружиною і трьома дітьми є членами кінного клубу «Butenko Stable», на що за рік родина мала би витратити ще 160 тисяч гривень. Проте у розділі про видатки витрати ні на подорожі, ні на школу, ні на кінний клуб не відображені.

У своїй декларації за 2017 рік Костянтин Бриль вказав три будинки площею 319, 629 і 282 кв. м, 4 коштовних годинники і 4 карабіни. Із власних транспортних засобів він задекларував Volkswagen Caddy та новеньку Toyota Camry, а також користування Range Rover матері та Mercedes-Benz S 350 тестя. Готівкою губернатор з родиною зберігає $150 тисяч і 3,9 млн гривень.

Згідно біографії, все своє життя Костянтин Бриль присвятив державній службі у органах внутрішніх справ, податковій міліції та Службі безпеки України, а свої статки намагається пояснити трьома роками роботи у НДР на початку 90-х.

 

Після опублікування цієї інформації на фейсбучній сторінці користувача «Костянтин Бриль» з’явилось повідомлення про те, що «користування автомобілями LAND ROVER, 2013 р.в. та Mercedes-Benz S 350, яке я здійснював в 2017 році, відображено мною в декларації за 2017 рік.».

«А от рештою з перелічених автомобілів я ніколи не управляв, користування ними в будь-який спосіб не здійснював. Однак, як я дізнався нині, мої родичі та близькі дійсно могли в різні роки оформлювати довіреності на право управління та розпорядження вказаними автомобілями, а також іншим майном, оскільки вони є особами похилого віку. Тож з огляду на це в будь-який момент може виникнути необхідність, аби я замість них здійснював управління зазначеними транспортними засобами замість них.
Наголошую: я не знав про наявність таких довіреностей, оскільки їх форма не передбачає мого ознайомлення з ними. Тож, я не отримував примірники таких довіреностей і фактичного користування вказаним майном (управління, технічне обслуговування, страхування тощо) я також не здійснював. З огляду на це, оскільки вказаним майном я не користувався і не розпоряджався, про наявність довіреностей не знав, це майно не було відображено мною в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік. Наскільки мені відомо, більша частина довіреностей на сьогоднішній день (зокрема, оформлена моїм батьком на моє ім’я т.зв. «генеральна довіреність») скасовані.»
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *