2500

Геоінженерія може запобігти глобальному потеплінню

Спрямована зміна кліматичних умов на Землі, або геоінженерія, може допомогти впоратися з глобальним потеплінням, але при цьому знизить врожаї, інформує 1NEWS.

Про це йдеться в дослідженні вчених з Каліфорнійського університету, опублікованому в журналі Nature.

Раніше вчені запропонували розпорошити в атмосфері Землі аерозолі, які містять частки сірки. Автори ідеї вважають, що такі заходи знизять кількість сонячного світла, що досягає поверхні Землі, і зупинять підвищення температури.

Однак ціна зміни клімату може бути занадто висока, вважають дослідники під керівництвомДжонатана Проктора. Вчені проаналізували вплив на навколишні райони виверження вулкана Пінатубо, який в 1991 році викинув в атмосферу 20 млн т діоскіда сірки. В результаті врожайність кукурудзи на навколишніх полях знизилася на 9,3%, рису та сої – на 4,8%. Причиною цього стало скорочення кількості сонячного світла.

Джонатан Проктор з Каліфорнійського університету – «Затемнення планети обмежує зростання температури, що допомагає сільськогосподарським культурам краще рости. Але так як рослинам потрібне сонячне світло, його блокування може позначитися на зростанні. Для сільського господарства негативні наслідки цього методу за масштабами рівні вигодам. Це приблизно як експериментальне хірургічне лікування: побічні ефекти, схоже, нічим не краще за саму хворобу ».

На думку команди з США, недолік геоінженерії для аграрної промисловості не повинен стати приводом для відмови від методу. Вони припускають, що позитивний ефект для інших сфер може виявитися куди вище. Джонатан Проктор і його колеги закликають наукове співтовариство краще вивчити метод розпилення сірчаних аерозолів і можливі наслідки його застосування.

Нагадаємо, через глобальне потепління в іоносфері Землі утворилася гігантська діра.

 

 

 

геоінженерія клімат потепління
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *