4697

NASA запустило зонд Parker Solar Probe для вивчення процесів на Сонці

Після невдалої спроби напередодні NASA все ж запустило сонячний зонд Parker Solar Probe. Це перший космічний апарат, який пролетить на рекордно близькій відстані від Сонця і вивчить процеси, що відбуваються на межі корони й атмосфери, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Згідно з інформацією на сайті NASA, зонд було запущено на ракеті Delta IV Heavy сьогодні, 12 серпня, о 10:31 за київським часом з мису Канаверал в американському штаті Флорида.

Очікується, що апарат, на створення якого було витрачено 1,5 млрд дол., вийде на стабільну орбіту навколо Сонця в кінці 2024 року і наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км – у сім разів ближче, ніж коли-небудь.

Це означає, що Parker Solar Probe перебуватиме в межах корони Сонця, тобто зовнішніх шарів її атмосфери, де температура може досягати 500 тис. кельвінів (500 тис. градусів за Цельсієм) і навіть кількох мільйонів кельвінів.

Зауважимо, на борту апарата встановлено прилади для вимірювання напруженості електромагнітного поля Сонця і визначення характеристики частинок, що випускаються зіркою. Це дозволить відповісти на питання про взаємодію сонячної корони з фотосферою, верхнім шаром Сонця, зрозуміти, як зароджуються і розганяються частинки сонячного вітру.

Зазначимо, спочатку запуск сонячного зонда було заплановано на 11 серпня, але за кілька хвилин до старту його відклали на годину, а потім і зовсім перенесли на добу. В агентстві пояснили, що були порушення межі запуску, а потім у стартовому вікні не залишилося часу для запуску.

Напередодні ми також спостерігали п’яте за рахунком затемнення 2018 року, яке стало найбільш видимим затемненням Сонця цього року і закрило “великий коридор затемнень”, початок якому було покладено ще в січні.

NASA Parker Solar Probe сонце
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *