4402

Туреччина хоче проводити розрахунки із Україною у національній валюті

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про те, що Анкара готується перейти на розрахунки в національних валютах зі своїми найбільшими торговельними партнерами, в першу чергу – із Китаєм, Росією, Іраном та Україною. Про це повідомляє 1NEWS із посиланням на Європейську правду.

За словами Ердогана, якщо країни Європи теж захочуть скинути “кайдани” долара, то Анкара готова перейти з ними на аналогічні розрахунки.

Долари, євро та золото, вважає турецький президент, – це “кулі, гарматні ядра та ракети економічної війни проти нашої країни”.

В Україні таку ініціативу поки що не коментують.

Нагадаємо, турецька ліра у п’ятницю знецінилася на 18% – найбільше з 2001 року на тлі заяви президента США Дональда Трампа про подвоєння митних тарифів на турецькі сталь і алюміній. До цього турецька ліра знецінилася на третину у цьому році на тлі побоювань більш широкого контролю Ердогана над економікою.

Внаслідок цього Ердоган закликав громадян Туреччини здавати долари і євро. “Якщо під вашою подушкою є долари, діставайте їх. Якщо є євро, діставайте їх. Негайно несіть їх в банки і конвертуйте в турецьку ліру, і таким чином ми боротимемося у цій війні за незалежність і майбутнє. Бо це мова, яку вони розуміють “, – заявив він.

Ердоган національна валюта Туреччина
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *