4656

50% українців у разі необхідності згодні на обмеження особистої свободи – опитування

Майже половина громадян України (50,9%) не готова терпіти матеріальні труднощі заради особистої свободи, а також згодна (50,7%) на її обмеження з боку держави у разі необхідності, свідчить соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, інформує 1NEWS.

Згідно з даними опитування, оприлюдненими на прес-конференції в п’ятницю в Києві, на запитання про те, як респонденти розуміють поняття “свобода” близько третини українців (33,9%) зазначили, що свобода – це можливість робити все, що не завдає шкоди іншим . Також 33,9% респондентів відзначили можливість самому робити вибір і брати на себе відповідальність за нього, і 29% визначили можливість приймати рішення незалежно від думки інших.

Водночас 50,9% опитаних громадян відповіли, що не готові терпіти певні матеріальні труднощі заради особистої свободи і 40,1% надали б перевагу зворотньому.

Крім того, 50,7% респондентів погодилися з тим, що за певних обставин держава може обмежувати свободу своїх громадян, проте 40,5% опитаних відкинули цю ідею. Не змогли відповісти 8,8%.

Згідно з даними опитування, 51,6% респондентів оцінюють рівень свободи в Україні як низький; незадоволені рівнем справедливості – 90,4%, а рівнем солідарності – 73% опитаних.

Більше третини громадян (36,4%) вважають, що пенсійна система України має бути солідарною (розподільчої), 36,2% вважають, що вона має бути змішаною (солідарною та накопичувальною), а 18,5% виступають за чисто накопичувальну пенсійну систему .

Крім того, 61,7% опитаних українців вважають досить низькою якість освіти в Україні, охорону здоров’я – 89,8%, пенсійне забезпечення – 94,9%, трудову зайнятість – 90%, соціальне забезпечення – 91,4%.

Дослідження “Ставлення українців до соціал-демократії” було проведено Інститутом Горшеніна спільно з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі в липні-серпні 2018 року. Загалом було опитано 2000 респондентів від 18 років у всіх регіонах України, без урахування окупованих територій АР Крим, м.Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

 

 

 

 

 

опитування Свобода українці
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *