7175

Порошенко ввів в дію рішення РНБО про захист національних інтересів

Президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 жовтня 2018 року “Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці”.

Про це йдеться в указі президента №320 від 12 жовтня, – повідомляє 1NEWS.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Контроль над його виконанням поклали на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Зокрема, на засіданні РНБО говорилося, що Росія зловживає положеннями міжнародних договорів щодо співробітництва в акваторії Азовського моря і Керченській протоці.

Зазначалося, що дії РФ спрямовані на обмеження рибного промислу України.

Представники РФ розгорнули незаконну господарську діяльність та видобуток корисних копалин на окупованих територіях, у тому числі на шельфах Чорного і Азовського морів, і браконьєрський вилов морепродуктів в українській економічній зоні.

Також Росія створює військове угруповання поблизу українських кордонів і активізувала діяльність своїх спецслужб проти України.

За підсумками засідання, РНБО доручила Кабінету міністрів підготувати претензії України до Російської Федерації.

Розробити механізм взаємодії між держорганами і суб’єктами господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність у морських водах України та відкритому морі.

Також рада прийняла чотири таємних невідкладних рішення, які має виконати Кабмін.

Крім того РНБО виділила місяць, щоб ухвалити рішення про внесення до Верховної Ради проектів законів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України.

Також мають внести зміни до законів щодо захисту держкордону, зокрема стосовно способів залучення підрозділів Збройних Сил до посилення охорони.

РНБО виділило місяць для того, щоб проаналізувати наслідки дій РФ в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Міністерству закордонних справ РНБО дала три таємних доручення.

Крім того МЗС має оприлюднити, повідомивши секретаріат Організації Об’єднаних Націй та Росію, визначену лінію державного кордону між українськими і російськими внутрішніми водами в Азовському морі, Керченській протоці та Чорному морі.

Міністерство інфраструктури має місяць, щоб підготувати плани заходів про розвиток спроможностей морських портів України в Азовському морі і плани реагування на проблеми у лоцманському обслуговуванні українських та інших суден під час проходу через Керченську протоку до/з морських портів України в Азовському морі.

Міністерству екології разом з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій має моніторити стан навколишнього середовища на окупованих територіях в Чорному та Азовському морях.

Турчинов має через місяць подати на затвердження президентові проект положення про робочу ситуативну групу щодо захисту національних інтересів у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Ще 5 доручень за підсумками РНБО були таємними.

Джерело: Українська правда

захист море Порошенко рішення рнбо Росія Турчинов
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *