4090

Україна значно скоротила імпорт газу з ЄС

З початку 2018 року імпорт газу в Україну з країн Європи зменшився на 24,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомляється на сайті “Укртрансгазу”, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Зменшення імпорту стало можливим завдяки значному запасу газу в ПСГ, який було створено за рахунок ресурсу НАК “Нафтогаз України” та інших клієнтів до початку сезону відбору, зазначили у компанії.

За січень – вересень поточного року надходження природного газу з країн ЄС склало 8,1 млрд кубометрів, що на 2,6 млрд кубометрів менше, ніж за цей період торік. Найбільші обсяги вуглеводнів було імпортовано газотранспортним коридором зі Словаччини – 5,0 млрд кубометрів (-36%), а також з Угорщини – 2,5 млрд кубометрів (+28%) та Польщі – 0,5 млрд кубометрів (-37%).

Обсяги транспортування газу територією України з Російської Федерації до європейських країн і Молдови становлять 65,4 млрд кубометрів. З початку року транзитні обсяги скоротились на 4,9 млрд кубометрів, або на 7%, порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Нагадаємо, 12 жовтня НАК “Нафтогаз України” почав постачати газ комунальному підприємству “Київтеплоенерго”.

газ ЄС імпорт ПГС
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *