6830

У Грузії закрили унікальний монастирський печерний комплекс

Ванський печерний монастирський комплекс (Ваніс квабебі), один з унікальних історичних пам’яток VIII століття, розташований у регіоні Самцхе-Джавахеті на півдні Грузії, буде закритий для туристів.

Про це повідомляє 1NEWS.

Відомство прийняло це рішення на основі висновку фахівців, які вважають, що всередині комплексу існує небезпека обвалення, при тому що там періодично відбуваються каменепади, відповідні ризики зростають восени через часті дощі.

“Первинні дані тривожні, враховуючи, що каменепад – незворотний процес. З урахуванням норм безпеки ми закрили комплекс для відвідування”, – заявив директор Національного агентства охорони культурної спадщини Ніколоз Антидзе в інтерв’ю Громадському телебаченню Грузії.

За його словами, на проведення досліджень вже виділені фінансові ресурси. Після детального вивчення стану пам’ятки та прилеглих до територій, яке планується провести в 2019 році, фахівці визначать конкретний план відновлювальних робіт.

“Є проблеми трьох видів – це каменепад, другий – гідрогеологічні дослідження, щоб зрозуміти, як можна уникнути скупчення води в комплексі, а також археологічне дослідження, щоб ще краще вивчити ту частину, яка була зруйнована під час землетрусу в середні століття”, – зазначив Антидзе.

Джерело: УНІАН

грузия закриття монастир печери туристи
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *