10994

США висунули перші звинувачення за втручання у вибори 2018 року. Підозрюють спецоперацію Росії

Міністерство юстиції США підозрює мешканку Санкт-Петербурга Олену Хусяйнову в змові з метою зашкодити політичній системі в США і втрутитися у вибори в 2016 і 2018 роках, йдеться в повідомленні Мін’юсту.

За даними міністерства, Хусяйнова — головний бухгалтер «Проекту Лахта» — багатоскладової операції, спрямованої на аудиторію в США, країнах Європейського Союзу та Україні. Фінансує його бізнесмен Євген Пригожин, який вважається близьким другом президента Росії Володимира Путіна, і дві підконтрольні йому компанії, Concord Management and Consulting і Concord Catering.

Мета проекту — посіяти в суспільстві недовіру до кандидатів на виборах і перешкоджати законним функцій органів влади. З січня 2016 року по червень 2018 року бюджет Проекту Лахта» склав $35 млн, але не всі кошти пішли на операції в США. З цих коштів за перше півріччя 2018 року було витрачено $10 млн.

В рамках цієї операції були створені тисячі обліковий записів в соціальних мережах та електронних поштових скриньок, які велися від імені громадян США. Хусяйнова відповідала за фінансові документи, в яких були прописані витрати на діяльність в США, включаючи виплати активістам, оплату реклами в соцмережах і просування повідомлень, оплату доменних імен, придбання серверів.

Хусяйнова та інші особи, імовірно, видавали себе за американських політичних активістів, приховуючи своє російське походження. Вони вели акаунти в соцмережах і поширювали матеріали на політичні та суспільні теми, розколюючи американське суспільство, закликали голосувати за або проти певних кандидатів як в 2016, так і в 2018 році.

6 листопада в США відбудуться проміжні вибори в Конгрес. Американцям належить обрати депутатів Палати представників [нижньої палати парламенту] і третину Сенату [верхньої палати парламенту]. Компанія Facebook створила спеціальний штаб у своєму центральному офісі в Каліфорнії, який повинен боротися з втручанням у вибори в Конгрес за допомогою соцмережі.

А Twitter оприлюднив базу акаунтів, які можуть мати відношення до російського «Агентству інтернет-досліджень» і використовувалися для політичних та інших кампаній в соцмережі, в тому числі для вмешательсвта у вибори президента США в 2016 році. Керує «Агентством інтернет-досліджень», яке також називають «фабрикою тролів» Євген Пригожин.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *