10653

Вночі: Саудівська Аравія підтвердила смерть журналіста Хашоггі, парламент Македонії змінив назву країни, а в повареній солі знайшли мікропластик

Саудівська Аравія підтвердила смерть Джамаля Хашоггі

У ніч на суботу, 20 жовтня, генеральний прокурор Саудівської Аравії шейх Сауд аль-Мохеб заявив, що 18 громадян арештовали у зв’язку зі смертю колумніста The Washington Post Джамаля Хашоггі. За його словами, Хашоггі був убитий під час бійки. «Дискусія, що мала місце між ним та особами, з якими він зустрічався під час перебування в консульстві Королівства в Стамбулі, призвела до сварки і бійки, в результаті чого він помер», — сказав прокурор. Це пояснення розходиться з іншими версіями смерті журналіста. Раніше повідомлялося, що він був замучений, убитий і розчленований на території консульства в Стамбулі.

Парламент Македонії проголосував «за» перейменування країни

Депутати Македонії більшістю голосів (80 120) проголосували за зміни в Конституцію, які передбачають зміну назви країни на «Північна Македонія». Це рішення може поставити крапку в давній суперечці з сусідньою Грецією і відкрити країні шлях для вступу в НАТО і ЄС. Греція наполягала, що назва «Македонія» може використовуватися лише для позначення однієї з її провінцій і блокувала спроби вступу Македонії до Альянсу і Євросоюзу.

Держсекретар США Майк Помпео підтримав автокефалію України

Assosiated Press

Держсекретар США Майк Помпео підтримав надання автокефалії Української православної церкви. «Ми підтримуємо право українців молитися так, як вони вважають правильним, і сподіваємося, що це право буде поважатися усіма», – йдеться в заяві держсекретаря. США також закликали «церковних і урядових офіційних осіб активно просувати ці цінності в бік створення автокефальної Української православної церкви».

Мікропластик виявили в 90% повареної солі

nationalgeographic.com

Вчені з Південної Кореї виявили, що у 90% зразків звичайної кухонної солі містяться дрібні частинки пластика. Причому найбільше мікропластика виявили в морській солі: це відбувається із-за забруднення води пластиковими відходами. Вчені проаналізували зразки солі з 21 країни Європи, Північної та Південної Америки, Африки і Азії. Пластика не знайшли тільки в солі з Тайваню, Китаю та Франції. Кожний рік в світі проводиться близько 320 мільйонів тонн пластику, його значна частина збирається у світовому океані.

Сестри Музичук виграли клубний Кубок Європи з шахів

Українка Ганна Музичук стала переможницею клубного Кубка Європи з шахів, який проходив у Порто-Карасі, Греція. Анна виступала у складі клубу Cercle d Echecs de Monte-Carlo, для українки це п’ята перемога в цих змаганнях. В особистому заліку Ганна також випередила всіх суперниць, вигравши дві золоті нагороди. У її старшої сестри, екс-чемпіонки світу Марії Музичук в активі срібна медаль.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *