5560

На Яценюка і Петренка готують справу за розтрату державних грошей. Суд зобовʼязав НАБУ почати провадження

Солом’янський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро почати кримінальне провадження щодо колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра юстиції Павла Петренка, повідомляють «Українські новини».

Суд ухвалив це рішення 17 жовтня. Заявник, ім’я якого в судових документах приховано, раніше вже просив НАБУ розпочати провадження проти них, але бюро йому відмовило. Після цього він звернувся зі скаргою до суду. Суд задовольнив позов і зобов’язав почати розслідування стосовно Яценюка, Петренка, а також одного із заступників міністра юстиції та керівника секретаріату держсекретаря Міністерства юстиції.

НАБУ має почати провадження за статтею «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом», «ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів», «зловживання владою або службовим становищем» та «службове підроблення» (ст. 191, 209, 212, 364, 366 Кримінального кодексу). У чому саме звинувачують чиновників, у документах не вказано.

У вересні цей же суд зобов’язав НАБУ почати провадження щодо Петренка за підозрою у декларуванні неправдивої інформації. Журналісти з’ясували, що племінниця міністра Божена Климчук після його призначення стала власницею двох квартир в елітних житлових комплексах на Печерську, а також автомобіля Lexus NX200.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *