3804

У Пакистані випустили з вʼязниці християнку. Жінку хотіли повісити, бо вона випила води з «мусульманського» колодязя

Християнка Азія Бібі вийшла з в’язниці після восьми років перебування в камері для засуджених до страти, передає BBC.

Минулого тижня її по справі про богохульство виправдав Верховний суд Пакистану.

Про що мова?

У червні 2009 року Бібі працювала на зборі ягід в селі Іттан Валі в окрузі Шекхупура. Там вона випила води з «мусульманського» колодязя. Жінки-мусульманки, що працювали з нею, звинуватили жінку в тому, що вона осквернила воду. Це викликало релігійну суперечку, в результаті якого на Азію напав розлючений натовп. На місце прибули поліцейські і відвезли жінку до в’язниці.

У листопаді 2010 року суд Шекхупура засудив її до страти через повішення і оштрафував на суму, еквівалентну $ 1100. Цей вирок викликав широкий міжнародний резонанс. У 2011 році були вбиті губернатор Пенджабу Салман Тасіро і міністр у справах національних меншин Шахбаз Бхатті, які активно захищали засуджену і критикували пакистанську владу.

31 жовтня Верховний суд Пакистану виправдав Азію Бібі, однак під тиском екстремістів їй заборонили виїзд з з країни до можливого перегляду рішення Верховного суду за скаргою сторони обвинувачення.

Що тепер?

Як пише ВВС, чоловік Азії Бібі просив про надати їй притулку, побоюючись за життя подружжя. Свою допомогу запропонували кілька країн. Перед цим країну покинув адвокат Бібі, побоюючись за свою безпеку.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *