3458

Миротворців ООН вводитимуть на Донбас поетапно. Міжнародна робоча група частково досягла компромісу

Міжнародна робоча група з узгодження параметрів введення на Донбас миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй досягла компромісу приблизно на 30%. Сторони погодилась на поетапного введення миротворців, повідомив Євген Марчук – представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи (ТКГ), передають Українські новини.

«Я представляю Україну ще в двох групах щодо Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участь ОРДЛО. Крім України і Росії туди входять США, Велика Британія, Німеччина, фахівці ООН з миротворчих місій, Нідерланди. Остання зустріч відбулася в Братиславі [Словаччина]. Ми там прийшли приблизно до 30% консенсусу, але це робочий рівень. Можливість просування з’явилася, коли сторони погодилися миротворчий процес розбити на 4-5 етапів», – повідомив він.

З його слів, сторони погодились на формування тимчасових адміністрацій на Донбасі.

«Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап – це лінія фронту і нормалізація життя в прифронтовій зоні. У перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець або за згодою, але обов’язково повинні бути представники і з окупованої частини і з не окупованої”, – сказав він.

Марчук додав, що найскладніша під час переговорів проблема – це недовіра сторін. 

  • Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна розраховує на допомогу Туреччини у вирішенні питання щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *