7009

CNN: Спецпрокурор Мюллер завершує розслідування втручання Росії у президентські вибори в США. Він готує фінальний звіт

Працівники апарату спецпрокурора США Роберта Мюллера почали готувати фінальний звіт за підсумками розслідування втручання Росії у вибори президента США в 2016 році, повідомляє CNN.

Близько місяця тому команда Мюллера попросила у президента США Дональда Трампа письмові відповіді на запитання, пов’язані з розслідуванням. Юристи готують їх і, як очікується, передадуть протягом листопада. Чи погодиться Трамп особисто зустрітися з Мюллером для складання свідчень, поки остаточно не ясно.

Після того, як звіт буде готовий, його направлять главі Мін’юсту США, який потім повинен вирішити, публікувати його повністю, або частково. З 7 листопада обов’язки міністра юстиції і генпрокурора США виконує Метью Уітекер і не виключено, що саме йому передадуть цей звіт. Чи погодиться він опублікувати цю доповідь — не відомо.

За словами джерел CNN, останнім часом команда Мюллера зосередилася на контактах Роджера Стоуна, колишнього радника Трампа в період передвиборної гонки 2016 року. Його, зокрема, підозрюють у зв’язках з сайтом WikiLeaks, який публікує секретні документи. Не виключено, що команда Трампа могла зливати туди зламане листування кандидата від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Мюллер запросив у юристів Трампа дані по ряду зустрічей Стоуна, а також відомості про вчинені ним телефонних дзвінки й візити, зазначає телекомпанія.

  • 7 листопада подав у відставку генпрокурор США Джеф Сешнс, якого Трамп неодноразово критикував за розслідування втручання Росії у вибори. Перед звільненням Сешнса президент США у черговий раз закликав припинити це розслідування.
  • Команда Мюллера з травня 2017 року розслідує втручання Росії у президентські вибори США 2016 року і зв’язки між Росією і передвиборним штабом Дональда Трампа.
  • В рамках цього розслідування пред’явили звинувачення колишньому голові передвиборного штабу Трампа Полу Манафорту. Присяжні визнали його винним за 8 з 18 пунктів звинувачення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *