4710

Інвалідне крісло вченого Стівена Хокінга продали на аукціоні. В 30 разів дорожче початкової ціни

Інвалідне крісло знаменитого британського вченого Стівена Хокінга продали на аукціоні Christie’s за 297 тис. фунтів (близько 11 млн грн), повідомляє AP.

Оціночна ціна крісла становила 10-15 тисяч фунтів, але в ході торгів вона збільшилася в рази. Гроші від продажу крісла підуть у дві благодійні організації: Фонд Стівена Хокінга і Асоціацію хвороби моторних нейронів.

Всього на аукціоні продали 22 особисті речі вченого. Примірник докторської дисертації «Властивості розширючихся всесвітів» 1965 року купили за 585 тисяч фунтів (близько 21,4 млн грн), колекцію медалей і нагород — за ту ж ціну, що і крісло — 297 тис. фунтів (близько 11 млн грн), сценарій епізоду мультсеріалу «Сімпсони» за участю Хокінга — за 6 тисяч фунтів (228 тис грн).

  • Стівен Хокінг помер 14 березня 2018 у себе вдома, в місті Кембридж. Вченому було 76 років.
  • Він був одним з найбільш відомих і впізнаваних фізиків-теоретиків у світі, багато в чому через свою хворобу — аміотрофічний склероз (хвороба моторних нейронів). Вчений був практично повністю паралізований і говорив з допомогою синтезатора мови.
  • Хокінг вивчав походження Всесвіту, зокрема теорію виникнення світу і теорію чорних дір, а також квантову гравітацію.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *