4120

Шотландія першою в світі запроваджує вивчення в школах прав ЛГБТ-спільноти

Шотландія планує включити у шкільну програму навчання правам секс-меншин, пише The Guardian.

Державні школи зобов’яжуть навчати учнів історії ЛГБТ-руху, вивчення особистості представників секс-меншин, а також як протистояти гомофобії.

За словами засновника руху «Час для інклюзивної освіти» Джордана Дейлі, це «історичний момент». Він підкреслив, що в рамках кампанії проводилися дослідження, які показали, що 9 з 10 представників ЛГБТ піддавалися в школі гомофобним нападкам, і третина з цих людей роздумувала про суїцид.

Заступник першого міністра Шотландії Джон Суінні заявив, що Шотландія стане першою країною в світі з такою шкільною програмою. «Наша система освіти повинна підтримувати всіх учнів, щоб вони могли повністю реалізувати свій потенціал. Ось чому дуже важливо, щоб навчальна програма була такою ж різноманітною, як і молоді люди, які навчаються в наших школах», — заявив чиновник.

Шотландія вважається однією з найбільш прогресивних країн світу в питанні прав секс-меншин незважаючи на те, що вона декриміналізувала гомосексуалізм в 1980 році, на 13 років пізніше, ніж Англія та Уельс. У 2016 році чотири з шести партійних лідерів парламенту Шотландії ідентифікували себе як представників ЛГБТ.

  • У 74 країнах світу діють кримінальні закони, які забороняють гомосексуальність. У восьми з цих держав передбачена смертна кара
  • У жовтні власників кондитерської в Північній Ірландії звинуватили в дискримінації ЛГБТ-спільноти, бо вони відмовилися спекти торт з написом на підтримку гей-шлюбів. Верховний суд Великобританії став на бік кондитерів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *