4119

У Раді закликали Ангелу Меркель зупинити «Північний потік-2»

20 народних депутатів звернулася до Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель із закликом змінити політику щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Текст звернення підписали 20 парламентаріїв, серед яких голова комітету Ради з закордонних справах Ганна Гопко (Самопоміч), Вікторія Войцицкая (Самопоміч), перший віце-спікер Ірина Геращенко (БПП), Світлана Заліщук (БПП), Григорій Шверк (БПП), Володимир Ар’єв (БПП), Єднак Остап (Самопоміч).

iportal.rada.gov.ua

iportal.rada.gov.ua

«Проект будівництва трубопроводу [Північний потік-2] посилює монопольне становище «Газпрому» на європейському газовому ринку, загрожує перспективам українського транзиту і системі безпеки і повинен бути зупинений», — йдеться у зверненні.

«Північний потік-2» прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Його довжина перевищить 1200 км, очікувана потужність — 55 млрд кубометрів на рік.

Автори додали, що запуск «Північного потоку-2» поставить країни Європи в залежність від російського газу і посилить втручання Росії в демократичні процеси європейських країн.

  • 1 листопада Ангела Меркель прибула до Києва з одноденним візитом. На зустрічі з депутатами Верховної Ради канцлер заявила, що Німеччина виступає за збереження транзиту газу по території України після запуску «Північного потоку-2».
  • У «Газпромі» заявили, що поставки газу по газопроводу «Північний потік-2» можуть початися з 1 січня 2020 року.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *