3798

Волкер: Псевдовибори на Донбасі не визнає світова спільнота

Псевдовибори, заплановані на Донбасі на 11 листопада, не будуть визнані світовою спільнотою. Про це спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер написав у Twitter.

Дипломат зазначив, що Росія вже проводила так звані вибори в листопаді 2014 року, але вони ніким не були визнані.

«У 2014 році Україна планувала організувати справжні місцеві вибори в рамках Мінських угод, але Росія перешкодила їх проведенню «республіканськими псевдовиборами» в листопаді 2014 року, які прямо суперечили Мінськими угодами», — заявив він.

In 2014 Ukraine tried to organize real local elections as part of Minsk implementation, but Russia preempted then with sham “Republic” “elections” in Nov 2014— in direct contravention of Minsk agreements.

No one accepted sham “elections” in 2014 and no one will accept them now. https://t.co/vTxUdfsYWG

— Kurt Volker (@SpecRepUkraine) November 9, 2018

Заява Волкера співзвучна публікації посольства США в Україні в Twitter. У посольстві уточнили, що вибори 11 листопада не відповідають стандартам ОБСЄ.

«Справжні місцеві вибори на сході України повинні моніторити представники Бюро з демократичних інститутів і прав людини. Вибори повинні відповідати українському законодавству та стандартам ОБСЄ. Псевдо «вибори» 11 листопада, які підтримуються Росією, не відповідають жодній з цих умов», — йдеться в заяві посольства.

  • «Позачергові вибори голів «ДНР» заплановані на 11 листопада. В цей же день на непідконтрольних Україні територіях планують вибрати так званих «депутатів парламентів».
  • Президент Петро Порошенко заявив, що США і Європа запровадять нові санкції проти Росії за дострокові вибори в «ДНР» і «ЛНР».
  • Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив про надзвичайну важливість «виборів в ЛДНР 11 листопада». За його словами, вони не суперечать Мінськими угодами.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *