3798

Ольга Сушко залишає посаду головного редактора Vogue-Україна після звинувачень у плагіаті

Ольга Сушко йде з поста головного редактора Vogue-Україна. Про це йдеться в офіційній заяві медіа-групи «Україна».

«З 9 листопада Ольга Сушко залишає посаду головного редактора VOGUE UA. До нового призначення обов’язки головного редактора виконуватиме видавець VOGUE UA Олена Чернова», — йдеться в тексті повідомлення.

Що сталося?

29 жовтня Сушко звинуватили в тому, що в червневому номері журналу вона скопіювала звернення до читачів з колонки Шахрі Амірханової в російському Harper’s Bazaar від 2006 року. Після цього читачі знайшли ще кілька прикладів плагіату: у свіжому номері Vogue-Україна, та інших випусках журналу.

Зокрема, один з фрагментів тексту був взятий у Геннадія Йозефавічуса — автором публікацій про стилі життя і подорожі в журналах Vogue-Росія, Harpers Bazaar, Forbs, газеті «КоммерсантЪ» та інших. А також частина тексту була запозичена у редактора відділу моди видання «КоммерсантЪ» Марини Прохорової.

Як реагував на плагіат видавець?

31 жовтня Ольгу Сушко відсторонили від посади головного редактора української версії журналу Vogue на час внутрішнього розслідування з-за звинувачень в плагіаті.

«Ми категорично проти плагіату і починаємо внутрішнє розслідування, щоб з’ясувати всі обставини і деталі події. На час розслідування Ольга Сушко буде відсторонена від посади головного редактора Vogue UA», — говорилося в заяві видавця.

Як реагували соцмережі?

У соцмережах думки з приводу того, можна чи не можна красти тексти в ЗМІ, розділилися. Якщо звичайні читачі практично одноголосно засудили Сушко і закликали її покинути пост головного редактора Vogue, то селебрітіз і лідери думок практично одностайно заявили, що про плагіат Сушко могла не знати, і взагалі це схоже на «підставу» всередині редакції.

Як пояснила ситуацію Сушко?

Після звинувачень у плагіаті головний редактор Vogue вибачилася перед читачами і редакцією в Facebook. Вона пояснила, що писати «вступне слово» доручала позаштатному автору.

«Слово редактора з-за величезної кількості поточної роботи і тому, що елементарно можу «зависнути» над ним на кілька днів з-за великої відповідальності і стресу, я іноді доручала писати позаштатному автору, з якими обговорювала контекст, і вважала автора надійним, так як знаю його багато років і повністю довіряв», — заявила Сушко.

Это правда очень тяжелая ситуация. Я хочу извиниться перед читателями и редакционной командой. Оправдываться сейчас…

Gepostet von Olga Sushko am Montag, 29. Oktober 2018

Своє звільнення на момент виходу публікації Ольга Сушко не коментувала.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *