3796

У Канаді через три тижні після легалізації майже закінчилася марихуана

У Канаді сформувався дефіцит марихуани, яку з 17 жовтня дозволили купувати легально для особистого користування, пише The New York Times.

У провінціях Онтаріо, Квебек і Нью-Брансвік в легальних точках продажу запаси конопель майже закінчилися або закінчилися, продавці просто не встигли виростити і підготувати достатню її кількість. У підсумку люди повертаються до послуг чорного ринку, хоч це й істотно дорожче. За даними видання Vice, в урядових магазинах ціна становить близько $1 за грам марихуани, а на чорному ринку — близько $8.

5 листопада урядове агентство з продажу конопель в Нью-Брансвіке Cannabis NB закрло 10 з 20 магазинів, продавши велику частину запасів, а з 132 виробників, які отримали дозвіл на вирощування конопель, тільки 78 домоглися ліцензії на продаж марихуани. За тиждень з урядового сайту в магазини надійшло 150 тисяч запитів на покупку «трави» і тут же виник дефіцит. Представник Міністерства охорони здоров’я Канади Андре Ганьон погодилася, що в деяких провінціях виникли проблеми з поставками марихуани, але вважає це природним процесом формування нової бізнес-сфери.

При цьому чорний ринок марихуани, з яким хотіли покінчити, здавати позиції поки що не збирається. Нелегальні продавці вважають, що влада не зможе задовольнити попит, а заборону на продаж без ліцензії легко обійти. І хоча влада проводить рейди і закриває нелегальні магазини, через інтернет канабіс продовжують продавати.

  • З 17 жовтня в Канаді повнолітні можуть легально купувати марихуану для особистого користування. У Канаді-один з найвищих у світі рівнів споживання марихуани, особливо серед молоді. Тільки за минулий рік канадці витратили 5,7 млрд канадських доларів ($4,6 млрд) на використання марихуани в лікувальних, так і в рекреаційних цілях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *