4110

Трамп розпочав візит до Парижа з критики Макрона. Йому не сподобалася ідея створити європейську армію

Президент США Дональд Трамп назвав образливою ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона про створення загальноєвропейської армії. Про це він написав у Twitter.

«Президент Франції Макрон запропонував Європі сформувати власну армію, щоб захиститися від США, Китаю і Росії. Дуже образливо. Але, можливо, Європі спочатку слід заплатити свою справедливу частку у фінансуванні НАТО, яке значною мірою субсидують США!» — зазначив Трамп.

President Macron of France has just suggested that Europe build its own military in order to protect itself from the U.S., China and Russia. Very insulting, but perhaps Europe should first pay its fair share of NATO, which the U.S. subsidizes greatly!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 9, 2018

Цю заяву президент США зробив перед початком візиту в Париж на заходи з нагоди 100-річчя закінчення Першої світової війни. У суботу, 10 листопада, заплановані його переговори з Макроном.

Президент Франції 6 листопада заявив, що в контексті наміру США вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності з Росією, безпека Європи опиниться під загрозою, і вона повинна бути в змозі захищатися самостійно від потенційних супротивників. «Це необхідно перед лицем Росії, яка знаходиться біля наших кордонів і яка може діяти загрозливо», — зазначив Макрон.

  • 7 листопада у Парижі 9 європейських країн сформували коаліцію збройних сил «Європейська ініціатива втручання» (European Intervention Initiative), яка повинна реагувати на зовнішні загрози.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *