4129

В. о. генпрокурора США працював на компанію, яку звинувачують у шахрайстві. Нею зацікавилася ФБР

Призначений цього тижня в. о. генерального прокурора США Меттью Уітакер працював на компанію World Patent Marketing (WPM), яку звинувачують у шахрайстві, пише The Guardian.

У 2017 році Федеральна торгова комісія звинуватила WPM в шахрайстві на мільйони доларів, після чого фірма закрилася. Компанія обіцяла своїм клієнтам допомагати отримувати патенти і рекламувати їх винаходи, однак після отримання грошей не представляла «практично ніяких послуг».

Через дії WPM постраждали кілька ветеранів армії США, в тому числі, люди з інвалідністю. «World Patent Marketing зруйнувала мене емоційно, ментально і фінансово», — стверджував на суді проти компанії один з постраждалих Мелвін Кьяйн. Він також додав, що довіряв фірмі заощадженнями почасти тому, що «поважав людей в раді директорів».

Уітакер займав оплачувану посаду в раді компанії як раз в період, коли відбувалися згадані махінації. За підсумками судових розглядів, WPM зобов’язали виплатити владі $26 млн. За інформацією The Wall Street Journall, тепер її діяльністю зацікавилося Федеральне бюро розслідувань США.

Президент США Дональд Трамп після появи в ЗМІ публікацій про роботу Вітакера на WPM написав у Twitter, що не знав його раніше, але про нього добре відгукувалися високопоставлені американські чиновники.

Matthew G. Whitaker is a highly respected former U.S. Attorney from Iowa. He was chosen by Jeff Sessions to be his Chief of Staff. I did not know Mr. Whitaker. Likewise, as Chief, I did not know Mr. Whitaker except primarily as he traveled with A.G. Sessions. No social contact…

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 10, 2018

  •  7 листопада подав у відставку генпрокурор США Джеф Сешнс, якого Трамп неодноразово критикував за розслідування втручання Росії у вибори. Перед звільненням Сешнса президент США у черговий раз закликав припинити це розслідування.
  • Мэтпью Уітакер стали в. о. генпрокурора і можливо саме він буде вирішувати, чи публікувати чи звіт за підсумками розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії у вибори.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *