3788

Вбивство Хашоггі: США припинили військову допомогу Саудівській Аравії в Ємені

США призупинили заправку військових літаків коаліції, очолюваної Саудівською Аравією, яка бере участь у війні в Ємені, пише Reuters.

7 листопада Саудівська Аравія заявила, що більше не потребує допомоги Вашингтона в дозаправці літаків, оскільки може робити це сама. Міністр оборони США Джеймс Меттіс підтримав це рішення і повідомив про те, що провів необхідні консультації з урядом США.

Цей крок зроблений на тлі міжнародного обурення вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, в причетності до якого підозрюють владу королівства. Представники Демократичної партії США давно виступали проти участі Вашингтона у війні в Ємені, в якій з 2014 року загинуло понад 10 тис. осіб.

  • Саудівський журналіст Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того як пішов до генконсульства своєї країни в Стамбулі.
  • Американські сенатори зажадали від Трампа розслідувати вбивство журналіста і ввести санкції проти всіх, хто причетний до його зникнення.
  • Трамп пригрозив «суворим покаранням» Саудівській Аравії за зникнення журналіста Джамаля Хашоггі, проте виступив проти розриву оборонних контрактів з країною, бо ті «дають робочі місця американцям».Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *