3779

ЄС пропонує створити міжнародну групу, щоб розслідувати вбивство Гандзюк

Єврокомісар Йоханнес Хан запропонував створити міжнародну комісію для розслідування злочинів проти активістів, зокрема, вбивства радника мера Херсона Катерини Гандзюк. Про це він сказав в інтерв’ю UA:Першому.

«Ця організація мала б повноваження щодо проведення розслідувань… на регіональному рівні, на місцевому рівні правоохоронні органи мають достатній ступінь незалежності, а такий централізований орган дав би більше можливостей для ефективного розслідування таких випадків», — сказав Хан.

Він висловив упевненість, що українська влада не заперечувала б проти створення такої комісії.

«Я сподіваюся, що українські чиновники будуть зацікавлені, щоб розслідувати такі випадки, тому що, крім особистих трагедій, є й інший аспект — це наслідки для України як для держави», — додав Хан.

  • 31 липня на радника міського голови Херсона Катерини Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні.
  • За словами генерального прокурора Юрія Луценка, слідство перевіряє 12 осіб щодо участі в замовленні нападу на Гандзюк.
  • У Раді створили Тимчасову слідчу комісію, яка буде перевіряти розслідування вбивства Гандзюк, до складу комісії увійшли 18 нардепів.
  • Активісти зажадали виключити Антона Геращенка із слідчої комісії Ради.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *