6661

«Ми мотали йому руки парео прямо в кафе на пляжі». theБабель знайшов свідка, який надавав першу допомогу призеру «Ігор Нескорених» Олександру Бєлобокову

25 травня 2014 року маріупольський спортсмен Олександр Бєлобоков травмував обидва передпліччя. Кілька людей, включаючи його дружину Тетяну і волонтера Марію Подибайло, стверджують, що це сталось, коли Бєлобоков у складі секретної групи знаходився «на навчально-бойовому» завданні — на підставі цього його включили в українську збірну «Ігор нескорених». Знайомі Бєлобокова з Маріуполя кажуть, що він ніколи не воював, а травму отримав на приміському пляжі. 2 листопада 2018 року theБабель опублікував свідоцтво мешканки Маріуполя Євгенії Кацаран: вона бачила, як Бєлобоков травмував руки гвинтом мотопараплана. Ми знайшли ще одного свідка цієї події: Олександра Тіщенко надавала Бєлобокову першу допомогу

Олександра Тіщенко отримала медичну освіту і працювала в стоматологічній клініці Royal Dent в Маріуполі. 25 травня 2014 року вона відпочивала на пляжі «Піщаному» в невеликій компанії. За її словами, нещасний випадок стався, коли «потерпілий перебував у воді разом з дитиною».

Над ними «[чоловік] на якомусь літаючому об’єкті ширяв», і «постраждалий намагався руками дістати до літаючого об’єкта». Його руки «потрапили в механізм» і після цього він одразу вибіг з води на пляж. «Я побачила, що він схопився за ліву руку… побачила багато крові». Олександра Тіщенко пішла надавати йому першу допомогу. Вона пам’ятає, що «кисть трималася буквально на лоскуті шкіри». Аптечки на пляжі не виявилося, тому Тіщенко намагалася зупинити кров «підручними засобами». Потерпілого доправили в лікарню і про його подальшу долю Тіщенко нічого не знала.

Олександра Тіщенко не була знайома з Бєлобоковым. Зараз вона живе в Краснодарі і не чула про історію з «Іграми нескорених». Олександра Бєлобокова вона пізнала на знімку, де він сфотографований з ортопедом-травматологом Олександром Савичем.

Розповідь Олександри Тіщенко підтверджує історію, яку theБабелю розповідала Євгенія Кацаран. За словами Кацаран, 25 травня 2014 року вона поїхала відпочивати на пляж «Піщанка» зі своїм бойфрендом Костянтином Мироненко, який дружив з Бєлобоковым.

Поруч з ними на пляжі відпочивали Бєлобоков з дружиною, дитиною і друзями. Бєлобоков пішов купатися, поруч проходив катер, який тягнув за собою мотопараплан. Мотопараплан почав знижуватися, Бєлобоков підняв руки, і вони потрапили в гвинт мотопараплана. Далі його доставили в Міську лікарню N9 — найближчу до пляжу.

Євгенія Кацаран раніше надіслала знімки, зроблені біля кафе на пляжі в травні 2014 року. Їх показали Олександрі Тіщенко і вона підтвердила, що Бєлобокову надавали допомогу саме в тому кафе, яке зображено на знімках зроблених Кацаран.

Обов’язкова умова для учасників «Ігор нескорених» — отримати травму або поранення на службі у зоні бойових дій.

Волонтер ГО «Новий Маріуполь» Марія Подибайло стверджує, що 25 травня 2014 року Олександр Бєлобоков у групі з п’яти бійців відправився «виконувати завдання в напрямі Н[овоазовска]». На завданні Бєлобоков відпрацьовував «сліпе спорядження гранати РГД-5», яке «виконується в металевому ящику… В результаті помилки… він витягає чеком, ящик розкручується, їм травмуються руки, через отвір для рук вилітають осколки, які травмують ногу».

Як розповідає Подибайло, Бєлобокова евакуювали морем в Виноградне, потім на машині відвезли з східній частині Маріуполя на південно-західну і передали дружині, яка відвезла його до Міської лікарні N9.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *