4448

Радник президента Павленко: Обʼєднавчий собор може тривати кілька днів, а миряни — висувати кандидатів

Об’єднавчий собор Української православної церкви може тривати кілька днів. Також у ньому зможуть брати участь миряни, хоча її формат ще не визначений. Про це повідомив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко на брифінгу.

«У запрошенні [Вселенського патріарха Варфоломія] говориться, що архієреї повинні прибути на Собор спільно зі священнослужителями і спільно з представником або мирян, або чернецтва… Мова йде про якусь роль мирян у висуванні кандидатів. Якою буде форма цієї участі — почекаємо заяв від представників церков. Думаю, що на передсоборних дискусіях буде розроблено конкретний регламент собору, де будуть чіткі відповіді на питання», — зазначив Павленко

Також він повідомив, що собор може тривати кілька днів, однак є надія на те, що він буде коротший.

«Є оптимістичний сценарій, і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися [до Об’єднавчого собору]», — сказав Павленко, відповідаючи на питання щодо тривалості Об’єднавчого собору.

  • 5 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня.
  • Саме на ньому повинні обрати предстоятеля об’єднаної православної церкви, якому Вселенський патріархат вручить Томос про автокефалію. Текст документа схвалив Синод Вселенського патріархату, який завершився 29 листопада в Стамбулі.
  • 19 листопада глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що зможе претендувати на посаду глави єдиної церкви, якщо єпископат УПЦ КП висуне його на цю посаду на Об’єднавчому соборі. Патріарх підкреслив, що самовисування кандидатур на предстоятельство в церкві не допускається канонами.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *