4756

Льодовики Гренландії тануть безпрецедентними темпами, вчені зафіксували збільшення інтенсивності на 250%

Згідно з недавнім дослідженням групи вчених із США та Нідерландів, ступінь танення льодовикового покриву Гренландії є безпрецедентним у порівнянні з історичними записами за останні 350 років. Про це пишуть у журналі Nature.

Основні причини танення льоду в Гренландії загальновідомі: температура повітря зростає, тому лід тане. Вода стікає в океан, що сприяє підвищенню рівня моря. Ці факти також допомогають визначити, чого очікувати від критичного уповільнення потоку океану, та вивчити вплив на зміни екосистем і погодних умов.

Дослідники зібрали і проаналізували льодовики з Центральної Західної Гренландії і прибережного району на півострові Нуусуак в 2015 році. Вони змогли виявити, коли лід розтанув і затвердів і як часто це відбувалося.

Ці спостереження дають інформацію про те, як змінюється танення льоду з плином часу.

Співавтори дослідження склали звіт про стан льодовиків у західно-центральному районі острова за 300 років.

Вдалося з’ясувати, що в останні десятиліття процеси явно відбувалися швидше. Дослідження показало збільшення інтенсивності на 250-575% за останні 20 років у порівнянні з доіндустріальною епохою.

Основні записи відповідають комп’ютерним симуляторам і супутниковим спостереженнями крижаного покриву в цілому.

«В результаті Гренландія сьогодні більш чутлива до зміни температури, ніж кілька десятиліть тому. Потепління має більше значення, ніж коли-небудь» — зазначив Люк Трусель, провідний автор дослідження.

В дослідженні робиться висновок про те, що в міру того, як лід тане, поверхню темніє, поглинаючи більше тепла і розплавляючи більше льоду. Хоча цей процес давно відомий, нове дослідження підкреслює його значення, оскільки це означає, що поверхня крижаного покриву може бути надзвичайно чутливою до уявних невеликими підйомами в літніх температурах повітря.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *