4440

Росія блокує прохід Керченською протокою. Скупчилося понад 140 суден

Російська Федерація, всупереч міжнародному праву, продовжує перешкоджати руху кораблів Керченською протокою. У зв’язку з цим у протоці та поблизу неї спостерігається значне скупчення кораблів, повідомляє Державна прикордонна служба.

На ранок 7 грудня на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу Керченською протокою перебувало понад 140 суден, 98 з них — з боку Чорного моря. Наприкінці листопада кількість суден в Керченській протоці становила більше 400.

«Хоча в перші дні грудня ситуація дещо стабілізувалася, і декілька днів тому їх кількість знизилася до 105, зараз знову фіксується збільшення», — зазначили прикордонники.

У відомстві наголошують, що Росія порушує норми Конвенції ООН з морського права 1982 року та Договору між Україною та Російською Федерацією про користування Азовським морем і Керченською протокою від 2003 року.

«При цьому окупанти створюють перешкоди саме кораблям, що прямують в українські порти», — кажуть у Держприкордонслужбі.

За минулу добу через Керченську протоку Росія пропустила 41 корабель в обох напрямках, з яких 8 суден прямували саме з або до портів України. При цьому кораблі перевіряли представники ФСБ Росії.

  • 29 листопада Міністерство тимчасово окупованих територій заявляло, що Росія продовжує блокувати прохід Керченською протокою, через що поблизу неї скупчилося понад 400 суден.
  • 4 грудня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Росія частково розблокувала українські порти в Азовському морі.
  • За даними Міністерства тимчасово окупованих територій, протягом листопада у порти анексованого Криму зайшло 11 танкерів та вантажних суден-порушників. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *