4755

РБК: Міжнародні групи хакерів збирають дані росіян для внесення в санкційні списки

У Росії декілька хакерських угруповань займаються пошуком громадян РФ, стосовно яких можна ввести санкції США або інших країн. Про це розповів начальник російської служби розкриття кіберзлочинів компанії Group-IB Ілля Сачков, пише РБК.

«Їхнє завдання — поповнювати санкційні американські списки, а не красти гроші з банку. Зовсім інша мета атаки», — заявив Сачков.

Він стверджує, що у всьому світі існують проурядові групи хакерів. Вони займаються збором даних про людей та структури, які пізніше можна використовувати для поповнення санкційних списків. Інформацію збирають не тільки з банків, але і з інших компаній.

«Їхні дії спрямовані на забезпечення довготривалої присутності в мережах об’єктів критичної інфраструктури [енергетичного, ядерного, водного, авіаційного та інших секторів], а також у банках», — зазначив Сачков. Також він розповів, що іноді хакери «контролювали» своїх жертв близько року, а ті навіть не здогадувалися про це.

  • Фахівці «Лабораторії Касперського» виявили новий вид атак під назвою DarkVishnya на банки у Східній Європі. Від атак у 2017—2018 роках постраждало близько восьми банків, збитки оцінюються у десятки мільйонів доларів.
  • Хакери виклали у вільний доступ дані 257 тис. користувачів Facebook, більшість з яких — з України. Зловмисники також заявили, що мають дані 120 млн акаунтів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *