3815

Суд у Криму арештував адвоката Курбедінова, який захищає українських моряків

Російський суд Сімферополя заарештував на п’ять діб кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова, повідомляє Радіо Свобода.

Його заарештували за допис у соцмережі Facebook 2013 року. За словами колег Курбедінова, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав до столиці Сирії Дамаска. Суд кваліфікував пост адвоката в мережі як порушення статті 20.3 Кодексу про адміністративні правопорушення Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій)

Курбедінов вважає, що його затримання відбувалося «на абсурдних підставах», і він не визнає звинувачень. Він зазначив, що причиною переслідування є його правозахисна діяльність, допомога політв’язням і захист українського військового Богдана Небилиці.

  • У четвер, 6 грудня, Курбедінова затримали працівники російського Центрупротидії екстремізму.
  •  У суді його інтереси представляли одразу шість адвокатів. За словами захисту, адвоката затримали за пост у соцмережі, за який він раніше вже відсидів десять діб.
  • Еміль Курбедінов захищає українських політв’язнів у кількох політичних справах в Криму і Росії. Остання справа, у якій він прийняв доручення на захист — справа військовополонених українських моряків.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *