3815

На Прикарпатті заборонили російські фільми та музику

Івано-Франківська обласна рада 7 грудня ухвалила заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту в регіоні. Про це theБабелю повідомили в приймальні голови обласної ради.

Депутати ввели мораторій на використання на Прикарпатті російських фільмів та музики, яка виробляється, продукується російськими громадянами, фірмами. Заборона діятиме до моменту припинення окупації території України, пише місцеве видання «Тримай.KURS».

Рішення облради має рекомендаційний характер. Його підтримали 68 депутатів. Троє не голосували.

Депутат від ВО «Свобода» Василь Попович запропонував мешканцям області проводити флешмоб «Убий у собі москаля» та звертати увагу на рішення ради водіїв маршруток, продавців, які вмикають російську музику.

Мораторій на російськомовний продукт ввели, щоб «уникнути ескалації напруги в суспільстві та недопустити розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації».

Проект рішення передбачає також створення міжвідомчої робочої групи за участі громадськості, правоохоронців та працівників РДА для роз’яснення фізичним та юридичним особам про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Івано-Франківської області.

  • 25 жовтня Житомирська обласна рада, а 18 вересня Львівська облрада запровадили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Органам місцевого самоврядування рекомендують ввести такі ж мораторії на рівні громад.
  • Від цього рішення вже постраждав журнал «ШО» — дистрибʼютор попередив видавців, що більше у Львівській області часопис продаватися не зможе, бо частково друкується російською.
  • Російські твори заборонили і в Тернопільській області. А також оголосили 2019 роком ОУН.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *