3814

Reuters: Країни ОПЕК домовилися скоротити обсяги видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) досягла угоди про скорочення видобутку нафти в 2019 році. Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела в організації.

Іран схвалив пункт угоди ОПЕК про скорочення добового видобутку на 800 тисяч барелів. Крім того, іншим членам угоди ОПЕК+ [у тому числі і Росії] організація запропонує скоротити добовий видобуток ще на 400 тисяч барелів. Сумарний обсяг скорочення, таким чином, складе 1,2 мільйона барелів.

В ОПЕК входять 15 країн, найбільший виробник нафти з них — Саудівська Аравія. Місія організації — координація та об’єднання нафтової політики країн-членів і стабілізація нафтових ринків.

Раніше делегати ОПЕК заявили, що організація та її союзники можуть скоротити видобуток на 1 млн барелів на добу, якщо Росія погодиться скоротити свій видобуток на 150 тисяч барелів на добу.

«Якщо б Росія погодилася на скорочення видобутку в 250 тисяч барелів на добу, загальне скорочення могло б перевищити 1,3 мільйона барелів на добу», — зазначає Reuters.

Як повідомляє видання з посиланням на джерело в Міненерго Росії в п’ятницю, 7 грудня, Москва готова погодитися на скорочення видобутку в розмірі 200 тисяч барелів на добу і що Іран, а не Росія, є головною перешкодою для угоди.

Після новин про угоду країн-членів ОПЕК Brent збільшилася на 5%.

  • Катар заявив, що виходить з Організації країн-експортерів нафти. За словами катарського міністра, країна хоче зосередитися на виробництві природного газу.
  • На тлі труднощів у досягненні угоди про обмеження видобутку нафти на 2019 рік ціни еталонних марок нафти трималися рекордно низько. Вранці 7 грудня ціна Brent просіла на 0,93% і вийшла на $59,50/бар., а WTI втратила 0,82% і опинився на рівні $51,07/бар.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *