4753

УПЦ МП не дозволила своєму духовенству та мирянам брати участь в Обʼєднавчому соборі

Синод Української православної церкви (Московського патріархату) не дозволив своєму єпископату, духовенству, чернецтву та мирянам брати участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня, повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Синод наголосив, що Константинопольський патріарх «не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні». Крім того, архиєреї УПЦ МП постановили вважати Обʼєднавчий собор незаконним, оскільки в ньому братимуть участь «представники розкольницьких угрупувань».

Telegram / Церквач

«У зв’язку з цим та на підставі постанови Собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української православної церкви брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється», — йдеться у повідомленні.

Крім того, Синод звернув увагу, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти УПЦ МП на цьому зібранні.

  • 5 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня.
  • На ньому мають обрати предстоятеля об’єднаної православної церкви, якому Вселенський патріархат вручить Томос про автокефалію. Текст документу схвалив Синод Вселенського патріархату, який завершився 29 листопада у Стамбулі.
  • Архієпископ Климент заявив, що його УПЦ МП не братиме участь в Об’єднавчому соборі Української православної церкви.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *