4438

«Я маленька, але не настільки». Меркель виступила з прощальною промовою перед однопартійцями з ХДС

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у п’ятницю, 7 грудня, в останній раз звернулась до однопартійців із Християнсько-демократичного союзу (ХДС) в якості голови партії. Цю посаду вона займала 18 років. Промов відбулася в Гамбурзі на конференції за участю 1001 делегата ХДС, передає CNN.

Свій виступ Меркель почала з жарту — вона залишилася незадоволеною висотою кафедри перед мікрофоном і підняла її, зазначивши, що вона «маленька, але не настільки».

WATCH: German Chancellor Angela Merkel cracks a rare joke during her final speech as the CDU party leader pic.twitter.com/v535QIVPgQ

— TicToc by Bloomberg (@tictoc) December 7, 2018

«Для мене це було великим задоволенням. Це була честь для мене», — сказала Меркель однопартійцям, які на початку її виступу стоячи аплодували їй близько 10 хвилин. Меркель при цьому ледь стримувала сльози.

У своїй промові канцлер зазначила, що партія за час її роботи змінилася, і, на її думку, до кращого, а сьогоднішні вибори нового голови партії дозволять підготуватися ХДС до «майбутнього після неї».

Від партії Ангелі Меркель подарували диригентську паличку, яку використовував відомий диригент Кент Нагано на спеціальному концерті для глав держав і урядів країн G20 на саміті, що пройшов у Гамбурзі в липні минулого року. В дарчому написі Нагано висловив думку, що Меркель є «найважливішим диригентом світової політики».

For 18 years she conducted the #CDU. Now, as she leaves, #Merkel receives the baton used by Kent #Nagano at the concert he directed in Hamburg's Elbphilharmonie during the G20 summit.#CDU #cdubpt #cdupt pic.twitter.com/vYahpg8diK

— DW Politics (@dw_politics) December 7, 2018

  • Про те, що Меркель збирається залишити посаду голови ХДС, стало відомо 29 жовтня. Однак вона планує залишатися на посаді глави уряду до 2021 року.
  • Днями Меркель вилаялася на конференції, використавши англомовне запозичення «shitstorm» – хоча в 2013 році це слово в німецькому легітимізував основний словник німецької мови Дуден. В труднощах перекладу запозичених лайок розбирався theБабель.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *