4438

Китай запускає модуль на зворотний бік Місяця. На ньому спробують виростити картоплю і шовкопрядів

У п’ятницю, 7 грудня, Китай запускає на Місяць модуль «Chang’e-4» з центру запуску супутників Xichang. Модуль повинен буде приземлиться в басейні Місяця Ейткен, де він буде фотографувати поверхню супутника і брати зразки грунту, пише BBC.

За даними агентства Сіньхуа, модуль оснащений низькочастотним радіоспектрометром, який допоможе вченим краще зрозуміти самі ранні етапи утворення зірок.

Передбачається, що апарат також доставить на Місяць насіння картоплі і арабідопсису [рід трав’янистих рослин сімейства капустяні] — вчені хочуть перевірити, чи зможуть рослини рости і розвиватися на Місяці. Також апарат може доставити на Місяць яйця шовкопряда для проведення біологічного експерименту.

«Ми сподіваємося, що з яєць вилупляться шовкопряди, які можуть виробляти вуглекислий газ, у той час як картопля і арабідопсис виділяють кисень через фотосинтез. Разом вони можуть створити просту екосистему на Місяці», — розповів Сіньхуа представник китайського місячного відомства Чжан Юаньшун.

A що на борту?

«Chang’e-4», як і його попередник «Chang’e-3», складається з спускного модуля і місячного ровера. Стаціонарна частина модуля важить близько тонни, а ровер – 135 кг

Посадковий модуль обладнаний двома камерами та спектрометром, який буде виконувати низькочастотні радіоастрономічні спостереження.

Ровер буде нести на собі панорамну камеру, радар для зондування місячної поверхні, візуальний спектрометр для ідентифікації мінералів і обладнання для експерименту по дослідженню взаємодії сонячного вітру з поверхнею Місяця.

Оскільки Місяць блокує радіосигнали з Землі, Китай в травні запустив супутник Queqiao спеціально для зв’язку з об’єктами на зворотному боці Місяця.

  • Китай планує запустити «штучну Місяць» — супутник, який буде освітлювати вулиці міст, причому яскравість супутника буде в 8 разів вище, ніж у Місяця.
  • На початку жовтня з’явилася інформація про те, що китайські вчені розробляють супутник з лазером, який зможе виявляти підводні човни на глибині до 500 м.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *