5725

Міністр оборони Греції пішов у відставку через угоду про перейменування Македонії

Міністр оборони Греції Панос Камменос, один з лідерів урядової коаліції Греції, подав у відставку, пославшись на розбіжності з прем’єр-міністром країни Алексісом Ціпрасом з приводу угоди про перейменування Македонії. Про це пише Ekathimerini.

Камменос подав у відставку після недільної ранкової зустрічі з Ціпрасом.

«Проблема Македонії не дозволяє мені залишатися на своєму посту. Незалежні греки покидають уряд», – сказав він журналістам після зустрічі.

Прем’єр-міністр Ціпрас подякував Камменосу за його «незамінний і значний внесок у коаліційний уряд і сказав, що їх партнерство було плідним.

Прем’єр Греції заявив, що прийняв відставку Камменоса. Міністерство оборони очолить глава Генштабу Вангеліс Апостолакіс.

  • 11 січня, 81 з 120 депутатів македонського парламенту проголосували за поправки до конституції, необхідні для перейменування країни в «Північну Республіку Македонія».
  • Угода була підписана лідерами Греції і Македонії 17 червня 2018 року. За угодою, Македонія отримає нову назву — «Північна Республіка Македонія». Натомість влада Греції обіцяла, що не будуть блокувати спроби Македонії приєднатися до НАТО і Євросоюзу.
  • 2 листопада уряд Македонії затвердив текст поправок до Конституції, які передбачають зміну назви на «Північна Македонія».
  • Референдум про зміну назви Македонії офіційно визнали таким, що не відбувся через низьку явку виборців, яка, за офіційними даними, склала 36,91%. При цьому зміна назви країни підтримали 91,46% виборців.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *