3699

Польща створить величезний штучний острів в Калінінградській затоці

Польща побудує штучний острів в Калінінградській затоці. Його площа складе близько 181 га. Острів не передбачає використання в туристичних цілях. Про це пише видання Onet.

Острів буде споруджено в територіальних водах, для нього використають грунт, який з’явиться при будівництві судноплавного каналу через Вислинську (Балтійську) косу. Приблизна площа острова — близько 181 га, він буде мати форму еліпса.

Також у Польщі заявляли, що в 2018 році почнеться будівництво каналу, який перетинатиме Балтійську косу. Його будівництво має закінчитися до 2022 року. Спорудження буде проводитися в повній відповідності з законодавством Євросоюзу.

Вартість проекту оцінюють у 880 млн злотих (220 мільйонів доларів).

Канал допоможе з’єднати Калінінградську (Вислинську) затоку з Гданською затокою. Поки судна потрапляють в Ельблонг через територіальні води Росії. Цей режим регулюється спеціальним контрактом на навігаційні права. Росія виступає проти будівництва каналу, однак, лідер правлячої польської партії «Закон і справедливість» Ярослав Качиньський зазначив, що країна не збирається відмовлятися від своїх планів. За допомогою каналу, Польща збирається знизити вплив Росії в регіоні.

  • 18 вересня Дуда заявив, що Польща створить на своїй території військову базу США. Її можуть назвати «Форт Трамп» — на честь американського президента.
  • Зараз у Польщі перебувають на ротаційній основі три тисячі американських військових. Дуда хоче, щоб американська армія була присутня там постійно. США на початку наступного року, можливо, прийме рішення про будівництво бази.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *