3689

Російська ЛГБТ-мережа: У Чечні знову масово затримують геїв і лесбійок. Дві людини померли від катувань

У Чечні почалася нова хвиля репресій проти геїв і лесбійок — за даними Російської ЛГБТ-мережі, з кінця грудня 2018 року в регіоні було незаконно затримано як мінімум 40 чоловіків і жінок, причому двоє чоловіків померли від катувань.

Повідомляється, що затримання проводять співробітники правоохоронних органів. За даними організації, деяких постраждалих утримують в неофіційній в’язниці в Аргуні, яка раніше часто згадувалася у зв’язку з переслідуванням не тільки геїв, але і тих, хто вживає наркотики.

За свідченнями жителів Чечні, яким вдалося зв’язатися з правозахисниками, у затриманих відбирають документи, погрожують фальсифікацією кримінальних справ проти них і їх родичів, змушують підписувати чисті бланки протоколів допитів.

За інформацією ЛГБТ-мережі, старт новій хвилі переслідувань дало затримання адміністратора групи «ВКонтакте», в якій спілкувалися кавказькі гомосексуали.

  • У листопаді 2018 року ОБСЄ почала розслідування порушень прав людини в Чечні «Московському механізму», який вперше застосовується у відношенні Росії.
  • Механізм передбачає право розслідування повідомлень про порушення прав людини, причому у виняткових випадках це може робитися навіть без згоди обвинуваченого держави.
  • У квітні 2017 року «Нова газета» опублікувала розслідування про масові затримання в Чечні, тортурах і вбивствах людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. Пізніше видання розповіло про масові страти в Грозному в ніч на 26 січня 2017 року і опублікувало список зниклих, які могли стати жертвами позасудових розправ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *