3387

НАБУ: У понад 170 справах про корупцію покарали тільки 3 людини

За результатом розгляду справ, які НАБУ і САП передали до суду минулого року, реальні терміни отримали тільки три людини, повідомляє прес-служба НАБУ.

Всього антикорупційні органи передали 176 справ. З цих справ 94 знаходяться на етапі розгляду, у 36 справах вже винесли вироки. Разом з тим, у 46 справах навіть не почалися підготовчі засідання.

Найчастіше справи не розглядаються через зайнятість судів, неявку учасників процесу, тривалий розгляд апеляцій та інші причини. З-поміж 36 рішень судді винесли лише два вироки щодо трьох осіб, пов’язані з реальним покаранням у вигляді позбавлення волі.

Прес-служба Національного антикорупційного бюро

«Інші рішення – це затвердження угод про визнання винуватості або призначення покарання, відповідно до якого особи не перебувають у місцях позбавлення волі», — йдеться у повідомленні.

В НАБУ знову підкреслили необхідність створення Вищого антикорупційного суду (ВАС). «Лише ВАС зможе забезпечити об’єктивний і швидкий розгляд справ щодо топ-корупції», — вважають в бюро.

  • У листопаді минулого року НАБУ склало рейтинг розгляду проваджень справ у судах.
  • На початку січня стало відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура за два місяці передала до Держбюро розслідувань близько 40 кримінальних проваджень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *