3386

Влада Риму і католицька церква сперечаються за монети з фонтану Треві. Щороку з нього дістають близько 1,5 млн євро

Влада італійської столиці веде суперечку з Римо-католицькою церквою щодо використання монет з фонтану Треві, у який туристи щороку викидають близько 1,5 мільйонів євро. Про це повідомляє The Telegraph.

Найбільший фонтан Риму щороку відвідують мільйони туристів. У 1954 році Френк Сінатра дав початок традиції кинути у фонтан монетку на вдачу. Такий жест він виконав у комедії «Три монети у фонтані».

Традиційно, всі витягнуті з фонтану монети передавалися католицькій благодійній організації Caritas, яка допомагає безпритульним і бідним людям. Мер Риму Вірджинія Раджі запропонувала направити ці кошти на інфраструктуру міста.

Пропозицію мера у грудні 2018 року підтримала міська рада. З квітня 2019 року витягнуті монети підуть у казну міста.

Представники церкви, фонду Caritas і деяка частина італійців, включаючи політиків і журналістів, висловила протест. Одна з газет Італійської єпископської конференції назвала міську бюрократію «ворогом бідних», а в заголовку статті вказала, що «гроші, взяті у найбідніших». Директор благодійного фонду сподівається, що це не остаточне рішення влади. Римляни у соцмережах обрушилися на мера з критикою. Під будівлею мерії неодноразово проходили мітинги.

Проте є і прихильники ідеї влади. У соцмережах деякі італійці написали, що монети з фонтану належать місту та «для світської держави не дуже красиво віддавати ці гроші релігійній організації».

Варто відзначити, що це не перші суперечки навколо монет з фонтану. Пропозиції про направлення грошей у казну озвучували ще у 2017 році, однак вони не були реалізовані через масову критику.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *