4098

Прокуратура почала розслідувати погрози священикам ПЦУ в Житомирській області

Прокуратура Житомирської області почала розслідування погроз, які надходять священикам Православної церкви України, повідомляє прес-служба відомства.

«Як встановлено із публікацій у засобах масової інформації, священикам, які перейшли до Православної Церкви України, від представників УПЦ Московського патріархату надходять смс-повідомлення із погрозами та закликами до покаяння тощо», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі підкреслили, що таким чином порушується право громадян на віросповідання. Відомство почало кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань) Кримінального кодексу.

  • 11 лютого священики Житомирської єпархії повідомили про погрози з боку ієрарха Руської православної церкви (РПЦ) в Україні митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона. 
  • 4 лютого біля Свято-Преображенського храму у селі Гніздичне Тернопільської області сталася сутичка між релігійною громадою УПЦ МП та прихильниками Православної церкви України.
  • Перед цим у селі Радошівка Тернопільської області парафіяни церкви Святої Великомучениці Параскеви опечатали храм і повісили на двері замок після того, як священик відмовився віддати ключі від будівлі та статутні документи громади.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *