2517

Вбивство словацького журналіста Куцяка: поліція звинуватила словацького мультимільйонера

Словацька поліція заявила про висунення звинуваченнь найбагатшому бізнесмену Словаччини Маріану Кочнеру у вбивстві журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової. Про це повідомляється на сторінці поліції Словаччини у Facebook .

Ніяких подробиць поліція більше не повідомляла.

❗️VRAŽDA KUCIAKA: POLÍCIA OBVINILA OBJEDNÁVATEĽA❗️ V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nastal zásadný…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Donnerstag, 14. März 2019

Маріан Кочнер — один з фігурантів матеріалів Яна Куцяка, проти якого журналіст подавав кримінальну скаргу через передбачувані загроз. Поліція тоді закрила справу, навіть не допитавши Кочнера. Слідчі пред’явили звинувачення Кочнеру більш ніж через рік після резонансного вбивства. 

Його ім’я фігурувало в так званих «списках мафії» — документах, імовірно просочилися з поліції в 2005 році, з переліком підозрюваних у причетності до організованої злочинності в країні.

Маріан Кочнер – інвестиційний бізнесмен і колишній кандидат на пост мера Братислави

Marián Kočner / Facebook

Журналіст-розслідувач видання Aktualíty Ян Куцяк був застрелений у власному будинку в селищі Велька Мача у лютому 2018 року, разом з ним було вбито його наречена. Куцяк був автором низки резонансних розслідувань, зокрема про зв’язки італійської мафії з представниками правлячої Соціал-демократичної партії Словаччини.

Вбивство викликало великі протести в Словаччині, після чого прем’єр-міністр Роберт Фіцо, міністр внутрішніх справ Роберт Каліняк і глава поліції Тібор Гаспар були змушені подати у відставку. На них поклали відповідальність за те, що вони не розслідували діяльність Кочнера, хоча його підозрювали декількох злочинах, зокрема, економічних.

  • Золтан Андруско, один із підозрюваних у причетності до вбивства словацького журналіста Яна Куцяка і його нареченої заявив, що злочин «замовив» бізнесмен Маріан Кочнер.
  • Генеральний прокурор Словаччини Ярослав Чижнар розповів подробиці розслідування вбивства словацького журналіста Яна Куцяка. Розстріл замовила жінка, заплативши кілерам близько €70 тис. Із цієї суми €50 тис. було сплачено готівкою, а ще €20 тис. компенсували давній борг. Прокурор зазначив, що планували вбити тільки Куцяка, а його наречена — Мартіна Кушнірова загинула випадково.
  • У Словаччині правоохоронці заарештували вісьмох людей у справі про вбивство 27-річного журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *