2483

Порошенко звільнив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка

Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення голови Служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Указ про звільнення Божка №73/2019 Порошенко підписав 13 березня.

«Звільнити Божка Єгора Валерійовича з посади голови Служби зовнішньої розвідки України», — йдеться в документі.

За джерелами theБабеля в оточенні президента, Божка можуть призначити заступником міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Божок був призначений головою СВР у вересні 2017 року. До того, з червня 2015 року він виконував обов’язки глави місії України при НАТО.

Зазначимо, нещодавно перший заступник Божка — Сергій Семочко опинився в центрі скандалу та під слідством.

Що сталося?

Журналісти програми «Бігус. Інфо» 2 жовтня оприлюднили розслідування, у якому стверджується, що родина Сергія Семочка, колишнього керівника економічної контррозвідки СБУ, а нині першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки, має нерухомість вартістю понад 200 млн грн, а дехто з родичів — громадянство Росії.

Журналісти з’ясували, що Семочко живе в елітному містечку в Козині, у будинку на 333 кв. м, який у лютому 2016 року придбала Тетяна Лисенко. Тетяна Лисенко і Сергій Семочко в 2013 році приватизували сусідні ділянки під Ялтою, де Сергій працював до анексії Криму. Брат Семочка Андрій був прописаний за адресою Тетяни Лисенко в Ялті. Крім двох дорослих дітей — Анастасії та Станіслава, у Тетяни Лисенко є неповнолітній син Ілля, який в Instagram спочатку фігурував як Семочко, а потім змінив прізвище на Лисенко.

16 жовтня СБУ повідомила, що на підставі цього розслідування розпочато кримінальне провадження за статтею «державна зрада» у відношенні Семочка.

Що говорив Семочко?

Семочко заперечував всі підозри і звинуватив журналістів у маніпуляціях. За словами Семочка, у його цивільної дружини Тетяни Лисенко справді був туристичний бізнес ув Криму, після анексії півострова Росією його продали, і це дозволило придбати нерухомість біля Києва. Семочко заявив, що ані в нього, ані у Лисенко немає російського громадянства. Він натякнув, що спецслужби Росії можуть підробити інформацію про громадянство, тим більше якщо людина раніше жила у Криму.

Що говорив Божок?

Наприкінці січня 2019 року Божок дав інтерв’ю виданню LB.ua у якому пояснив, чому Сергій Семочко не відсторонений від служби попри розслідування. Він розповів, що Сергій Божок — «реально міцний оперативник». «Він старанно працює, робить декілька таких речей, які дійсно корисні з точки зору національних інтересів. Я не можу сказати, що конкретно, бо тоді точно порушу закон. Зазначу лише, що завдяки моєму першому заступнику ми змогли нейтралізувати ряд дій РФ щодо легалізації окупованих територій», — сказав Божок.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *