2843

НАБУ відкрило справу про державну зраду, фігурантом якої є директор Держбюро розслідувань Труба

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактом можливої державної зради та інших злочинів посадових осіб Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це theБабелю повідомили в прес-службі НАБУ.

Детективи 29 березня внесли відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за такими статтями Кримінального кодексу:

  • Державна зрада (ст. 111),
  • Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109),
  • Зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364),
  • Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності (ч. 2 ст. 256),
  • Невиконання судового рішення (ч. 3 ст. 382).

Зробити це НАБУ зобов’язав Солом’янський районний суд міста Києва.

«Вже 1 квітня це провадження детективи НАБУ скерували до САП [Спеціалізованої антикорупційної прокуратури] для визначення питання щодо підслідності», – зазначили в прес-службі бюро і пояснили, що перелічені злочини, за винятком ст. 364, до підслідності НАБУ не відносяться.

Українські Новини повідомляють, що серед фігурантів є директор Держбюро розслідувань Роман Труба. За даними агентства, САП скерувала проводити досудове розслідування Службі безпеки України.

У прес-службі СБУ theБабелю повідомили, що не отримували поки матеріалів від антикорупційної прокуратури.

Джерела в ДБР зазначають, що директору бюро не повідомляли про провадження і не викликали для проведення слідчих дій. 

  • Раніше Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало слідчі дії у межах кримінального провадження про можливе втручання директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника у вибори президента США у 2016 році. 

Читайте також:

  • Ольга Варченко — ключовий співробітник Державного бюро розслідувань. Студентка КПІ звинуватила її чоловіка в сексуальних домаганнях у день, коли вирішувалася доля ДБР — розповідає theБабель Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *