5058

Олег Горецький: найбільший ворог бізнесу сьогодні – рейдерство. Як захистити свій бізнес?Тема рейдерства – одна, на жаль, з найактуальніших. Про витоки цієї проблеми та як захистии свій бізнес від злочинних дій дає кваліфіковані правові відповіді адвокат, керуючий партнер юридичної фірми “Горецький і партнери” Олег Горецький.

Водночас з появою права власності в Україні , з’явилися і злочини проти права власності – рейдерство. Під поняттям «рейдерство» розуміється поглинання підприємства проти волі його учасників та безпесереднього керівника. При цьому, за словами Олега Горецкього, поглинання зазвичай відбувається у відповідності з інструментами правового характеру.

Держава, відповідно, повинна здійснювати заходи для уникнення появи рейдерства та мінімізації наслідків. На сьогоднішній день Міністерство юстиції надало реєстраторам необмежений доступ до реєстрів. Вони, в свою чергу, мають можливість перереєструвати будь-яку нерухомість і корпоративні права. Часто трапляється так, що реєстратор переоформляє право власності за підробленими документами, в основному, на підставних осіб та ще кілька разів перепродає або відчужує власність.

Олег Горецький про захист бiзнесу

Коли ж власник дізнається, що він вже не власник свого активу, то у нього є два шляхи звернутися до суду або до Мінюсту в так звану «антирейдерську комісію». Однак вирішення справи в суді триває зазвичай від 1 року до 3 років, а комісія, як виявилось на практиці, реєстрацію так просто не скасовує, – вважає Олег Горецький.

Одним із шляхів вирішення проблеми рейдерства є проведення переатестації, як мінімум на рівні приватних офісів. Також слід брати приклад досвід інших держах. В Європі чи в США наприклад, не можливо перереєструвати власність без законних підстав, адже вона жорстко захищена законом і за будь-які порушення порядку проведення реєстрації передбачена кримінальна відповідальність.

Для того щоб не стати жертвою рейдерства, нікому не потрібно передавати паспорт, ідентифікаційний код та інші документи повзяані з правом власності. Превентивними засобами в боротьбі з рейдерством також можуть стати зокрема передання своїх активів у іпотеку та захист персональних даних підприємства чи фізичної особи.

Держава, в свою чергу повинна розробити комплексну програму боротьби з рейдерством , а саме підвищити ефективність прокурорського нагляду за законністю на ринку злиття та поглинання підприємств та забезпечити координацію дій правоохоронних та контролюючих органів, а також органів влади та місцевого самоуправління, каже Олег Горецький.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *