9333

Чи отримав Малех Віталій Петрович по заслугах?

27 жовтня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва в складі колегії суддів: головуючого судді Келеберди В.І., суддів Данилишина В.М., Качура І.А., розглянувши у письмовому провадженні клопотання позивача про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду та клопотання представника відповідача про залишення без розгляду справи за позовом Малех Віталій Петровича до Державної аудиторської служби України, Державної фінансової служби України, третя особа: Державна фінансова інспекція у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі ухвалив постанову №826/6980/16:

1. Задовольнити клопотання позивача про визнання поважними причин строку звернення до суду з позовом до Державної аудиторської служби України, Державної фінансової служби України, третя особа: Державна фінансова інспекція у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за період вимушеного прогулу.

2. Визнати поважними причини пропуску Малех Віталій Петровича строку звернення до суду з позовом до Державної аудиторської служби України, Державної фінансової служби України, третя особа: Державна фінансова інспекція у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування наказу.

3. Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позову Малех Віталій Петровича без розгляду.

Ось так, державні службовці в Україні вимушені відновлюватися на посадах, коли їх незаконно звільняються. З одного боку, це показує верховенство права в державі, а з іншого, державного службовця можна прибрати з посади і у його відсутність знищити знайдені докази корупції.

Але відновитися щастить не усім. Деякі просто опускають руки і йдуть у бізнес, а дехто, як Малех Віталій Петрович, намагається боротися і перемагає.   

Це не перший випадок, коли Віталій Малех підпадає під прес замовних ЗМІ, голів ОДА та навіть цілих державних установ, через свої життєві переконання та принципову позицію. В 2013 році його безпідставно обвинувачували в отриманні хабаря але провину довести так і не змогли. Не публічно люди кажуть, що це була спрямована акція проти Малеха за розкриття схем. Всі знали, що він з заможної родини і що гроші його не цікавлять. Тому хабар в 60000 гривень у порівнянні з заставою в 1,5 мільйони, що була внесена сім’єю Малех, – просто неспівставні речі. А був хоча б хтось покараний за безпідставне звинувачення? – Ні. Така система в Україні працювала тоді.

Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Конституція України 

У 2014 році прийшли нові люди, зі старими обличчями і всі мали надію на зміни, але виявилося навпаки. Наявність виправдувального рішення суду у 2016 року нічого не значить. Нікуди не подівся бруд, який вже вилився на сім’ю та близьких Малех Віталія Петровича. І точно нікуди не ділися замовні статті та незрозумілі обвинувачення. 

Стаття 62. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Конституція України 

Літо 2018 року. Стаття 62 Конституції України для Малех Віталія Петровича, як одного з основних  претендентів на високі посади у новоствореному ДБР, просто не працює. Чому саме він повинен був доводити свою невинуватість у звинуваченнях опублікованих у ЗМІ нікому не відомо. Але, саме посилаючись на ці ЗМІ, хтось зробив висновок, що Віталій Петрович не достойний жодної з посад у ДБР.

Знову система максимально пручається незалежним державним службовцям, які служать Україні, а не окремим політикам. 

На вулиці 2019 рік, скоро 100 днів президентства Володимира Олександровича Зеленського і 28 річниця Незалежності України, і постає просте та логічне запитання: “Що далі?”- А далі тільки віра та надія у те, що 73% населення зробили правильний вибір і історія брехні та звинувачень проти державних діячів, як Малех Віталія Петровича, нарешті закінчилася.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *