4799

Віталій Малех розповів про нові податки та декларації 2020 для всіх

Команда чинного президента Володимира Зеленського має намір змінити законопроект, що стосується податку на прибуток, а саме, замінити існуючий податок на прибуток, податком на виведений капітал (НВК). Малех Віталій, бувший очільник державної Фінансової інспекції в Запорізькій області, вважає, що ідея введення нового податку, замість податку на прибуток – правильне, обґрунтоване рішення. Адже виведений капітал – це кошти, призначені для виплат дивідендів та винагород акціонерам компаній. Вони, так чи інакше, виводяться за кордон країни та не обкладаються податком.

Рішення замінити податок на прибуток, податком на виведений капітал прийнято після зустрічі президента з представниками бізнесу України. На зустрічі прозвучали різні пропозиції, щодо НВК, також прозвучали пропозиції щодо зміни податкового законодавства, каже Малех Віталій Петрович. Після зустрічі, президент виніс на розгляд Верховної Ради України законопроекти, в тому числі й документ про введення податку на виведений капітал. Законопроект №8557 про введення податку на виведений капітал, був зареєстрований у Верховній Раді 4 липня поточного року. При цьому профільний комітет рекомендував саме цей документ до розгляду. Однак, Верховна Рада не проголосувала за розгляд документів, поданих новою командою, та на підставі Регламенту Верховної Ради України, вони були відкликані.

Віталій Петрович Малех

Віталій Малех


Малех Віталій переконаний, що законопроект буде поданий на розгляд заново, адже представники команди президента наполягають на необхідності його введення. Особливості введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток в 2019 році, полягають в тому, що це призведе до зменшення доходної частини бюджету. Малеху Віталію Петровичу подобаэться iдея. Адже в цьому році Україна повинна зробити значні виплати за боргами. А бюджет не має в своєму розпорядженні статті витрат, які можна скоротити. Тому, на думку Малех Віталія, необхідно розробити та впровадити компенсаторний механізм, прорахувати ризики бюджету.

Малех Віталій Петрович про ведення НВК

Варто відзначити, що кілька років тому Всесвітній банк, МВФ, міжнародні партнери, виступали категорично проти ведення НВК. На сьогоднішній день ситуація змінилася, зарубіжні партнери позитивно відгукуються про рішення введення нового податку. Малех Віталій переконаний, що заміна податку на прибуток, податком на виведений капітал, стане позитивним кроком для зростання вітчизняної економіки.

Також Малех Віталій зазначив: «Наразі є довіра до нової команди, тому пропозиції особливо в частині зміни системи оподаткування сприймаються нормально. Наступним кроком, як я розумію повинна стати зміна системи декларування податків. Наразі існуюча система є нерівною для всіх, життя державних службовців розглядається під лупою, а більшість навіть не платить податки і не несе за це жодної відповідальності». Введення загальнообов’язкового декларування – також важливий крок для подальшого розвитку економіки країни. Малех Віталій, зазначає, що в Конституції прописано, що кожна людина зобов’язана сплачувати податки та збори, в законодавчо встановленому розмірі.

Малеху Віталію Петровичу до снаги обов’язкове декларування доходів усіх громадян

Нова команда пропонує ввести електронне обов’язкове декларування доходів усіх громадян. При цьому, воно не повинно стосуватися тієї категорії громадян, у яких доходом є допомога від держави, пенсія та ін. Ідея про обов’язкове декларування доходів усіма громадянами – правильна, вона є нормою для багатьох громадян інших країн, позволяє будувати здорове суспільство, державу, вважаэ Малех В.П.. Звичайно, дана реформа може викликати хвилю невдоволення, адже ні для кого не секрет, що багато співвітчизників ігнорують систему оподаткування, отримують доходи, не сплачуючи податків. З іншого боку, в Україні склалася така економічна ситуація, що необхідні кардинальні заходи для її оздоровлення.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *