4336

У Москві судять Миколу Рудьковського

Московський міський суд розпочав розгляд кримінального провадження по суті стосовно колишнього міністра та депутата Верховної Ради України Миколи Рудьковського, який звинувачується у нападі на посольство Росії у Києві в червні 2014 року.

Про це повідомило видання newch.news з посиланням на ТАСС.

Підсудний після оголошення прокурором обвинувачення повністю визнав провину і попросив розглянути його справу в особливому порядку.

Рудьковський звинувачується за ч. 2 ст. 360 КК РФ («Участь у нападі на службові приміщення і транспортні засоби осіб, які користуються міжнародним захистом, вчинене з метою ускладнення міжнародних відносин»). Санкція даної статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

Слідство стверджує, що 14 червня 2014 року в Києві екс-депутат Ради Ігор Мосійчук, громадяни України Володимир Назаренко, Володимир Романцов, Олексій Бакай та активісти націоналістичних організацій «Правий сектор», «Азов» та інших праворадикальних об’єднань закидали будівлю посольства камінням і намагалися підпалити його за допомогою піротехнічних виробів.

Озброївшись сокирами, палицями, ломами та іншими предметами, нападники також пошкодили дипломатичні автомобілі.

Прибулий на місце події депутат Рудьковський приєднався до радикалів і взяв активну участь в нападі на російську дипломатичну місію. Як вважає слідство, метою протиправних дій депутата і інших нападників було ускладнення міжнародних відносин Росії з Україною та іншими державами.

До Росії Микола Рудьковський прилетів на перемовини у супроводі Олександра Оніщенка, який виступав посередником і гарантував недоторканість. Та після затримання Рудьковського в аеропорту, Оніщенко безперешкодно відлетів тим же літаком до Іспанії.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *