1980

Обговорили джерела фінансування з реставрації палацу у Качанівці

У Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» 14 лютого 2020 року відбулися чергові збори благодійної організації «Фонд відродження Качанівки».

Заходи відбулися за участю голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка, засновників і членів  фонду, представників територіальних громад  Ічнянщини, представників громадських організацій. У порядку денному: звіт про діяльність фонду за 2019 рік, перспективи розвитку на  2020 рік, презентауійні проєкти на підтримку, розвиток та реставрацію Качанівки й  стратегічне партнерство з громадськими організаціями.
Качанівка-02Качанівка-03Качанівка-06Качанівка-07Качанівка-08Качанівка-09Качанівка-10Качанівка-Прокопенко-01Качанівка-Прокопенко-02Качанівка-Прокопенко-03Качанівка-Прокопенко-04Качанівка-Прокопенко-05Качанівка-Прокопенко-06Качанівка-Прокопенко-07

— Сьогодні побував на Ічнянщині. На запрошення Віктора Кияновського та Валерія Куліча – організаторів благодійного “Фонду відродження Качанівки”, вперше відвідав це унікальне місце, — поділився своїми враженнями голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко.— Палац, поява якого датується 1770-ми роками, був заснований графом П.Рум’янцевим-Задунайським. Нині Качанівський парк – це один з найбільших в Європі пейзажних садів. Його площа близько 630 гектарів… 

Керівник виконавчої влади області пообіцяв допомагати у подальшому відродженні історично-культурного комплексу.

— На жаль, цей унікальний архітектурний ансамбль сьогодні знаходиться в аварійному стані, — зазначив Андрій Прокопенко. — Разом з «Фондом відродження Качанівки» будемо шукати джерела фінансування для реставрації палацу.

Одним із таких шляхів очільник області вбачає в розвитку туристичної сфери на Чернігівщині. А для цього, перш за все, потрібні якісні дороги.

— Не менш важливими є і питання інфраструктури, — підкреслив голова облдержадміністрації,  – тож для залучення туристів з Києва плануємо відремонтувати відрізок дороги від траси М-03 (Київ-Харків).

Багато нарікань від мешканців навколишніх сіл та гостей цього краю на незадовільний Інтернет-зв`язкок. Тож Андрій Прокопенко пообіцяв посприяти у вирішенні й цього питання.

— Також підписав листи до керівників національних мобільних операторів “Київстар”, “Водафон”, “Лайфселл” щодо покращення мобільного зв’язку та інтернету в туристичних магнітах Чернігівщини, зокрема, Качанівці, —наголосив голова Чернігівської обласної державної адміністрації.

Це цікаво:В 2011 році Качанівський палац увійшов до переліку 7 чудес України. У його стінах народжувалися справжні шедеври мистецтва. За часів, коли Качанівкою володіла родина відомих меценатів Тарновських, тут гостили і творили відомі всьому світу особистості. Саме тут Рєпін працював над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султану», Глінка писав оперу «Руслан і Людмила». В Качанівці бували Тарас Шевченко та Микола Гоголь.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *