6503

Мафія Андрія Богдана та афериста-девелопера Андрія Вавриша перемагає у боротьбі за ДАБІ

Вавриш «з’їв» Олену Бабак, приправивши її Олексієм Кудрявцевим.

Те, що деякі «слуги народу» передчували ще минулої осені, нарешті сталося: 4 лютого Верховна Рада остаточно «відпустила з Богом» міністра розвитку громад і територій Олену Бабак. Тим самим була поставлена жирна крапка в сутичці за фінансові потоки Держархбудінспекції (ДАБІ) між умовними «юристами» Богдана з одного боку і так званими «соросятами» з іншого. Перемогли перші.

Втім, в цілому ця захоплююча для досвідченого спостерігача «войнушка» далека від завершення. Коментуючи свою відставку, Альона Бабак в сесійній залі парламенту публічно анонсувала недругам найпотужнішу «отвєтку».

 

«Те, що я йду з цієї посади не означає, що президент припинив боротьбу з вами, — заявила Бабак. — Вся система запущена. Бійтеся! Вам не буде місця в будівельній галузі!»

Альона Валеріївна не назвала імен тих, кому адресована її гнівна мова, але свідомих застережень Бабак було достатньо. Фактично вона стала першим членом уряду, який публічно, нехай і дещо завуальовано, але все ж звинуватив Андрія Богдана, керівника Офісу президента України, в корупції і оголосив йому війну.

Як пише «Українська правда», Альона Бабак заявила, що нині силовики «почали системну боротьбу з тими, хто сьогодні через різні клани намагається розгойдати ситуацію як в Офісі президента, так і в уряді, і спекулює на цьому».

 

Альона Бабак

За словами екс-міністра, зараз корупціонери через «підставні організації типу «Стоп свавіллю», «Громадянська правда» намагаються звільнити людей з Держархбудінспекції». Також вона заявила, що ряд недоброзичливців організував проти нього інформаційну кампанію в ЗМІ в помсту за анулювання дозволів на будівництво на столичних вулицях Вільшанської та Гоголівської. Із сказаного нею виходить, що ті ж громадяни мають намір почати будівництво біля київської станції метро «Палац Україна».

За скандальними об’єктами, на які більш ніж прозоро натякнула Альона Бабак, варто якщо не особисто Андрій Вавриш, одіозний столичний «вирішувала» і забудовник, то його бізнес-партнери і приятелі. За Андрієм Вавришем, у свою чергу, варто його тезка і «кореш» — Андрій Богдан, голова Офісу президента і друг самого Володимира Олександровича.

 

Андрій Вавриш

Проте, раз Альона Бабак відразу заговорила про «підставні» громадські організації, то для початку зупинимося саме них (тим більше, що там теж все дуже колоритно).

Громадська організація «Громадянська правда» заснована в 2009 році Кружилиным Микитою Сергійовичем. На офіційному сайті ГО сказано, що основною метою її членів є «захист законних прав і інтересів людини у сфері містобудівної діяльності». Втім, організація не надто «проявляє активність», і, чесно кажучи, якщо б її не згадала Альона Бабак, то автор цих рядків навряд чи би дізнався про її існування. Сторінка «Громадянськой правди» в FB оновлюється нечасто, іноді – репостами з FB-сторінки інший згаданої Бабак громадської організації — «Стоп свавіллю».

«Стоп свавіллю» досить відома в Києві громадська організація і частий фігурант інцидентів між активістами-громадськими діячами і найнятої забудовниками «титушней». «Стоп свавіллю» проявляє активність давно і наполегливо, тому не раз викликала інтерес на рахунок того, хто всі ці люди. В одній публікації, датованої 2017 роком, викладено кілька цікавих тверджень, які, втім, ми не перевіряли.

Згідно з даними відкритих реєстрів, засновниками ГО «Стоп свавіллю» є Інна Гисса і Юрій Федоренко, керує організацією Сергій Северин і, за даними Мін’юсту, хтось Антон Козловський, якого публікації, на яку ми послалися трохи вище, пов’язують з членами ОЗУ «Рибки».

Ця громадська організація вельми активна, принаймні, у Facebook. Автор цих рядків промоніторив публікації в паблике «Стоп свавіллю» за останні пару місяців, і не знайшов жодної згадки забудовника Андрія Вавриша або кого-небудь з його «братви». Зате ледь не 80% публікацій і репостов присвячені Олені Бабак і її протеже Олексію Кудрявцему, голові ДАБІ часів Гройсмана – Порошенко, а також деяким призначенцям Олени Бабак в Держархбудінспекції. Природно, в контексті, що всі перераховані – зло в чистому вигляді. Зате відставку Бабак в «Стоп свавіллю» сприйняли з невимовною радістю.

 

Між тим, за будівельними об’єктами, про які мовчить «Стоп свавіллю», але на які натякає Альона Бабак, цілком очевидно стирчать «вуха» якщо не Андрія Вавриша, то його подільників.

Наприклад, за адресою вул. Вільшанська, 2-Б у Києві на ділянці площею 1,69 га ТОВ «МК 8» з порушеннями збирається будувати 24-поверхові висотки. За даними проекту «Наші гроші», засновниками ТОВ «МК 8» є ПАТ «ЗНВКІФ «Атлон», а керівником з липня минулого року виступає Сергій Софієв – менеджер Андрія Вавриша, власника компанії SAGA Development. З 2017-го по 2019 рік керівником «МК 8» був Вадим Струневич, нині народний депутат від «Слуги народу», якого теж пов’язують з Вавришем. Керівником «Атлона» є юрист Вавриша – Андрій Овсій.

На вулиці Богдана Хмельницького (поруч з вул. Івана Франка, про яку згадувала Бабак; очевидно вона поплутала адреси) ТОВ «Ніка Лтд», що входить в групу компаній Perfect Group Дмитра Ісаєнка, збирається втулити 33-поверховий хмарочос. Дмитро Ісаєнко – народний депутат від ОПЗЖ і бізнес-партнер Андрія Вавриша. Фірми Ісаєнко націлилися побудувати висотки також біля столичної станції метро «Палац Україна» на вулиці Велика Васильківська. І теж з порушеннями. До речі сказати, на двох останніх об’єктах в якості проектанта задіяно ВАТ «Київпроект», що входить в орбіту іншого зодчого з ОПЗЖ – Вадима Столара.

 

Дмитро Ісаєнко

Зазначимо, що відставка Бабак – це не перемога поганих і програш хороших. Це – жаба гадюку. І ось чому.

Згадані вище будівельні «прожекти» різко активізувалися минулої осені, коли «зе!команда» остаточно перебрала на себе всю повноту влади і почала ділити фінансові потоки. Однак призначений 25 вересня в. о. голови Держархбудінспекції Олександр Строкач поставив їх, образно кажучи на паузу.

Строкач є креатурою Олексія Кудрявцева – колишнього голови ДАБІ, звільненого в кінці 2018-го з-за скандалу з підробленим дипломом.

Альона Бабак, вступивши на посаду міністра розвитку громад і територій, взяла собі в неофіційні помічники по будівельній «темі» досвідченого «схематозника» Кудрявцева. Співпраця Бабак з Кудрявцевим, незважаючи на токсичність останнього, було настільки тісним, що екс-голові ДАБІ стали пророкувати посаду заступника міністра, а злостивці заговорили про бурхливий роман між цими двома. Власне, Кудрявцев в кінці кінців став тим баластом, який і втопив Олену Валеріївну: сильний корупційний шлейф цього персонажа автоматично лягав на Бабак, чим не раз успішно скористалися її опоненти.

 

Олексій Кудрявцев

В той же час її активність в будівельному секторі вкрай не сподобалася мешканцям Офісу президента, де є своє бачення «обілечування» забудовників. Як в ОПУ, так і в Кабміні розраховували, що Бабак займеться децентралізацією, а інкасацію «кешу», що проходить через підконтрольну Міністерству розвитку громад і територій Держархбудінспекції, візьмуть на себе, скажімо так, більш перевірені товариші.

На роль таких обізнаними джерелами називалися брати Горовые, вірніше – Юрій Горовий, що знаходиться в «темі» ще з часів Януковича. У минулому вересні на конкурсі на заміщення вакантної посади голови ДАБІ активно просувалася його ставлениця Олена Костенко. Однак Олені Бабак такий «розклад» не надто сподобався, тому конкурс вона зарубала, поставивши біля керма Госархстроя у статусі в. о. Олександра Строкача – висуванця Кудрявцева.

 

Олена Костенко

Тим не менш, вже в грудні Кабмін своїм вольовим рішенням фактично в обхід Бабак таки призначив Олену Костенка на посаду. Більш того, уряд приставила до Олені Валеріївні «наглядача» — державним секретарем міністерства став чоловік братів Горових Олег Войтович.

На думку журналістів з проекту «Наші гроші», курирує перебудову «схематоза» в ДАБІ перший заступник Андрія Богдана, колишній продюсер «Кварталу-95» Сергій . На законодавчому рівні «тему» веде протеже Трофімова народний депутат від «СН» Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Однак очевидно, що натхненником і архітектором нових «схем» є Андрій Вавриш.

У серпні минулого року відбувся «зліт смотрящих» в Сен-Тропе, про яке стало відомо завдяки журналістам проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом». На весіллі «наглядача» за Мін’юстом зустрілися Юрій Горовий, Андрій Богдан і його нерозлучний друг Андрій Вавриш. Про що розмовляли там ці джентльмени, нам, звичайно, невідомо. Але через пару тижнів після свята почалася війна «слуг народу» за потоки Держархбудінспекції.

До речі сказати, Вавриш зі свого знайомства з Богданом особливої таємниці не робить. Вони дружать сім’ями не перший рік, і спільний закордонний відпочинок для них не рідкість. «Ми знайомі майже 10 років, — заявив він в інтерв’ю «Громадському». — Познайомилися десь у неформальній обстановці. Дружимо просто, і все… А що я можу з цим зробити?»

Андрій Богдан здається надійним «дахом» для підприємства Андрія Вавриша. Він – не просто хороший товариш президента, він один з тих, хто надихнув Володимира Зеленського йти у владу. По суті, Богдан – «сірий кардинал» глави держави. Тому загрози Олени Бабак покарати бенефіціарів її відставки руками правоохоронних органів, на перший погляд, виглядають безглуздо.

 

Андрій Вавриш Андрій Богдан

Тим не менш, Альона Валеріївна в «зе!команді» теж людина не випадковий, і чутки, згідно з яким вона отримала міністерське крісло лише тому, що народилася в Кривому Розі, дотепні, але не більше. Можна не сумніватися, що заяви, озвучені в стінах парламенту, були раніше почуті особисто «гарантом», причому, не в завуальованій формі, а з іменами, явками і паролями. Деякі оглядачі вже на повному серйозі припускають, що наш новий «Портрет» подумує про вигнання свого «сірого кардинала». Але не тому, що «братва» Богдана образила Олену, а тому, що глава ОПУ викликає стійку ідіосинкразію у наших західних партнерів через його близькість до олігарху Ігорю Коломойському. Участь Андрія Йосиповича в «схематозах» і розхитуванні урядової човни могли б стати додатковими приводами для його звільнення і видалення в яку-небудь почесну посилання.

Однак, питання, чи вистачить Володі сміливості і сил «буцатися» з Андрієм, зараз не варто. Адже перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофимов, введений Зеленським в ОПу ніби як в якості противаги Богдану, разом зі своєю свитою з Верховної Ради, як згадано вище, доклав руку до операції по просуванню в ДАБІ протеже братів Горових, які є «корєшами» Андрія Вавриша, дружащего сім’ями з Андрієм Богданом. Очевидно, що Олені Бабак не просто дозволили зробити хорошу міну при поганій грі, а активно їй в цій сцені підіграли. Адже її коротка, але вкрай насичена каденція на посаді міністра може зацікавити правоохоронців не менш, ніж підступи Вавриша.

Ярослав Гармаш, оглядач [гучні справи, спеціально для «ОРД»
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *